Деякі подробиці про стародавню «руку Бога»

У минулому році вчені з Швейцарії знайшли цікавий артефакт неподалік від Преле. Вони розкопали бронзову руку із золотим манжетом навколо зап’ястя. Біля руки вони виявили ребро людини і тонкий кинджал.

Протягом року вчені намагаються з’ясувати що-небудь про цей дивний артефакт, – пише ІА ЗІК.

 Фото із сайту ІА ЗІК

Зараз всі експонати зберігаються в Бернській археологічній службі. Але, чим більше дослідники хотіли дізнатися про артефакт, тим більше вони заплутувалися.

Вони провели радіовуглецевий аналіз, який допоміг їм дізнатися приблизний вік знахідок. Їх вік становить приблизно 3500 років – вони були виготовлені в період між 1500 – 1400 роками до Р.Х.

Штучна рука відноситься до періоду бронзової доби в Європі, і вважається найстарішою фігурою, яка представляє собою частину людського тіла з коли-небудь знайдених.

Група фахівців проводила розкопки неподалік від швейцарського села Преле, де вони знайшли могилу невідомого вельможі. Відзначимо, що могила була пошкоджена. Крім руки з золотим манжетом, в могилі були знайдені й інші дорогоцінні артефакти – бронзова спіраль і шматочок золота.

Вчені додають, що сама могила знаходилася поверху іншої архітектурної споруди. Вони вважають, що така підбудова свідчить про те, що покійний мав елітний статус, або навіть шанувався як особа божественного походження.

Нагадуємо, що вчені встановили як виглядала Нефертіті.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.