Деякі подробиці про стародавню «руку Бога»

У минулому році вчені з Швейцарії знайшли цікавий артефакт неподалік від Преле. Вони розкопали бронзову руку із золотим манжетом навколо зап’ястя. Біля руки вони виявили ребро людини і тонкий кинджал.

Протягом року вчені намагаються з’ясувати що-небудь про цей дивний артефакт, – пише ІА ЗІК.

 Фото із сайту ІА ЗІК

Зараз всі експонати зберігаються в Бернській археологічній службі. Але, чим більше дослідники хотіли дізнатися про артефакт, тим більше вони заплутувалися.

Вони провели радіовуглецевий аналіз, який допоміг їм дізнатися приблизний вік знахідок. Їх вік становить приблизно 3500 років – вони були виготовлені в період між 1500 – 1400 роками до Р.Х.

Штучна рука відноситься до періоду бронзової доби в Європі, і вважається найстарішою фігурою, яка представляє собою частину людського тіла з коли-небудь знайдених.

Група фахівців проводила розкопки неподалік від швейцарського села Преле, де вони знайшли могилу невідомого вельможі. Відзначимо, що могила була пошкоджена. Крім руки з золотим манжетом, в могилі були знайдені й інші дорогоцінні артефакти – бронзова спіраль і шматочок золота.

Вчені додають, що сама могила знаходилася поверху іншої архітектурної споруди. Вони вважають, що така підбудова свідчить про те, що покійний мав елітний статус, або навіть шанувався як особа божественного походження.

Нагадуємо, що вчені встановили як виглядала Нефертіті.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.