У Національному музеї в Пирогові згоріла хата. ФОТО

5 липня Київські рятувальники ліквідували пожежу на території Національного музею народної архітектури та побуту України в Голосіївському районі столиці.

Про це повідомляє Державна служба з надзвичайних ситуацій на своїй сторінці у "Фейсбуці".

 

По прибуттю до місця виникнення пожежі вогнеборці встановили, що спалахнула солом'яна покрівлія недіючої одноповерхової дерев’яної хати розміром 5х10 м. 

О 16:13 пожежу вдалося локалізувати, а о 16:22 – ліквідувати. Внаслідок пожежі згоріла покрівля на площі 50 м2.

 

На місці події працювало 4 одиниці техніки та 20 пожежників.

Як повідомили "Історичній правді" в в прес-службі ДСНС, хата ХІХ ст. розташовувалася в експозиції "Середня Наддніпрянщина" і походила зі села Дударків Переяслав-Хмельницького району. 

Такий тип будинків був типовим для Лівобереженої України, підтвердили нам в Національному музеї архітектури і побуту України. Дана хата перебувала в поганому стані та розташовувалася на ґрунті, який зсувався.

Постраждалих немає. Як повідомили "Історичній правді" в прес-службі ДСНС, пожежу спричинило стороннє джерело займання. Остаточну причину наразі встановлює слідство.

Як повідомлялося, в Обухові невідомі спалили частину меморіалу жертвам Голодомору.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.