У Харкові представили проект пам'ятника Героям Небесної сотні. ФОТО

Архітектурна концепція публічного простору площі Героїв Небесної Сотні включає пам'ятник, джерела і газони.

Загальна площа простору більше 20 000 м2 – повідомляє медіа група "Об’єктив".

 Фото: медіа група "Об’єктив"

Пам'ятник Героїв Небесної cотні буде виконаний у вигляді журавлиного ключа і висітиме на висоті 11 метрів.

Кількість журавлів в конструкції дорівнює кількості загиблих під час акцій протесту в Києві на вулиці Інститутській.

 Фото: медіа група "Об’єктив"

Триматися конструкція буде на трьох стовпах. Матеріал пам'ятника – нержавіюча сталь.

На землі будуть розташовуватися джерела і газони трикутної форми, які будуть символізувати тіні журавлів, які відлітають.

Одна з основних ідей проектувальників – це позбутися бордюрів. Під час реконструкції планується знести всі покриття (лавочки, фонтан). Дерева залишаться недоторканими.

 Фото: медіа група "Об’єктив"

Також планується вмонтувати в конструкцію підсвічування, яке буде запалюватися при певній кількості людей на площі.

У скільки обійдеться втілити ідею в життя, поки не відомо. В кінці року, якщо проектна пропозиція буде готовою, - її винесуть на містобудівну раду. Поки творці приймають поради, рекомендації і побажання.

Нагадуємо, що у лютому визначились, як виглядатиме Меморіал Героїв Небесної cотні у Києві.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.