Клімкін відсторонив консула в Гамбурзі за антисемітські висловлювання

Консула України в Гамбурзі (Німеччина) Василя Марущинця тимчасово відсторонили від виконання службових обов'язків.

Вітчизняне Міністерство закордонних справ перевіряє його причетність до антисемітських висловлювань та фашистських симпатій у соціальних мережах – про це "5 каналу" повідомила речниця відомства Мар'яна Беца.

Після скандальних висловлювань у МЗС щодо Василя Марущинця відкрили відповідне дисциплінарне провадження.

"Розпочато термінове дисциплінарне провадження у зв'язку з антисемітськими висловлюваннями одного з консулів у Гамбурзі. Дипломат відсторонений від виконання службових обов'язків, наразі розглядається питання про його можливе відкликання з Гамбурга до України. МЗС України категорично засуджує всі прояви антисемітизму, ксенофобії та дискримінації і не толерується серед наших співробітників як центрального прав'я, так і за кордоном. Ми ретельно розберемося із ситуацією та зробимо висновки на майбутнє", – зазначила Мар'яна Беца.

 

Скандал навколо Василя Марущинця розгорівся після того, як у ЗМІ потрапили дописи з його закритої сторінки у "Фейсбуці".

Зокрема, він публікував фото, на якому позує з тортом із написом "Mein Kampf" ("Моя боротьба" – назва програмової книжки ідеолога нацизму Адольфа Гітлера)

 

Нагадуємо, що Adidas випустив серію спортивного одягу із зображенням державного герба СРСР і надписом USSR напередодні Чемпіонату світу з футболу, який в липні відбудеться в Росії. Через негативну реакцію багатьох клієнтів і заяви політиків, компанія зняла з продажу цей одяг.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.