АНОНС: Дискусія «Чи з’явиться український Черчилль?»

Ім'я Вінстона Черчилля відоме навіть людям, які ніколи не цікавились ані історією, ані політикою. Без перебільшень легендарний прем'єр-міністр Великої Британії.

 

Мало хто знає, що в свої 20 років Черчилль об'їздив усі можливі гарячі точки та не надто турбувався про власну безпеку. До безглуздя впевнений у власній непереможності він не лише повернувся живим з поля бою, а й отримав щось більше, щось, що потім, за його ж словами, стало фундаментом майбутнього життя.

"Мені він не подобається, але одного дня він стане прем’єр-міністром Великої Британії", — сказав британський офіцер Джордж Вайт про юного Черчилля. Вінстону знадобилося 40 років, щоб потрапити до цього кабінету, і свій шанс він використав наповну.

Про долю британського політика, шлях видатних політичних персон, про те, звідки з’являються особистості, які у важкий момент здатні об’єднати всю націю, а також про те, чи з`явиться в Україні власний Черчилль будуть говорити у клубі "Наш формат".

Спікери:

Кириченко Владислав – громадський діяч, підприємець, меценат, засновник видавництва Наш Формат;

Віталій Гайдукевич – журналіст, телеведучий.

Час: 24 квітня, вівторок, 19.00

Місце: Клуб "Наш Формат", пров. А. Горської, 5, м. Київ.

Для участі в події потрібно зареєструватись.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.