Спецпроект

Мер Чикаго призначив День вшанування пам'яті жертв Голодомору в 2018 році

13 квітня мер м. Чикаго в США Рам Емануель проголосив 24 листопада 2018 року Днем вшанування пам'яті жертв Голодомору 1932-33 років в Україні.

Відповідну декларацію вручили українській стороні на зустрічі Рама Емануеля з Генеральним консулом України в Чикаго Ларисою Герасько та очільниками української громади міста. 

Текст документа опублікувала сторінка Генерального консульства у "Фейсбуці".

Декларація

Беручи до уваги, що в історії сучасного світу були періоди війни, спустошення й трагедії позначені необґрунтованими упередженнями; і

Беручи до уваги, що Голодомор — це українське слово на позначення масового винищення за допомогою штучно спричиненого голоду; і

Беручи до уваги, що Голодомор зачепив українців усіх вікових груп і призвів до смерті орієнтовно від 9 до 13 мільйонів людей; і

Беручи до уваги, Чикаго має давні та глибокі зв’язки з Україною, а велика й сповнена життя українська громада Чикажчини зробила важливий внесок у розвиток і добробут міста; і

Беручи до уваги, що спільнота українських американців у Чикаго спільно з українськими громадами по всьому світу вшановуватиме й згадуватиме загиблих у роки Голодомору; і

Беручи до уваги, що у 2018 році День пам’яті жертв Голодомору — 24 листопада 2018 — присвячується подіям 1932—1933:

Отже я, Рам Емануель, мер міста Чикаго, цим оголошую 24 листопада 2018 року Днем пам’яті жертв Голодомору в місті Чикаго і закликаю всіх мешканців приділити час, щоб згадати загиблих у часи Голодомору.

Як повідомлялося, в Національному музеї "Меморіал жертв Голодомору" презентували виставку "10 історій про Великий Голод".

У м. Торонто розпочали будівництво Меморіалу жертв Голодомору.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.