АНОНС: У Макарові презентують "Книгу пам’яті полеглих за Україну" та розгорнуть "Блокпост пам’яті"

20 лютого в м. Макарові Київської області презентують другий том "Книги пам’яті полеглих за Україну" та виставку "Блокпост пам’яті".

"Герої не вмирають – вони назавжди у наших серцях та у "Книзі пам’яті полеглих за Україну", – говорять організатори презентації.

Її другий том, який розповідає про військовослужбовців із Київщини, презентуватимуть цього вівторка в Макарівському районному Будинку культури. Наклад другого тому – 1000 примірників. Усі книги безкоштовно передаються родинам загиблих бійців.

 

Важливою частиною заходу стане виставка "Блокпост пам’яті", що розповідає про події на російсько-українській війні. Її спеціально привезли до Макарова, аби пересічні громадяни на власні очі побачили, через що довелося пройти нашим захисникам і яка ціна спокою в Україні.

Експонати – артефакти з російсько-української війни, що зібрала пошукова експедиція "Евакуація-200", а також речі, передані родинами загиблих героїв. Доповнюють атмосферу тих подій – ящики з-під боєприпасів, особисті фото, листи та речі наших захисників.

 

Експозиція виставки вже здобула чималу популярність і відвідала низку регіонів.

20 лютого, вівторок, 14.00

Місце: Макарівський районний Будинок культури.

Організатори: Міжнародна організація дослідників фортифікації "Цитадель", пошукова група місії цивільно-військового співробітництва "Евакуація-200", ГО "Спеціалізоване пошукове об’єднання "Вертикаль"", Макарівська селищна рада, Макарівський РБК та Макарівський районний історико-краєзнавчий музей.

Контакти для ЗМІ: (067) 9565818 (Віталій).

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.