Держдеп США знову занепокоєний свободою висловлювань в Польщі. Причина та сама
Сполучені Штати розчаровані тим, що Президент Польщі підписав зміни про Інститут національної пам'яті Польщі. На думку офіційного Вашингтона цей закон обмежує свободу висловлювань.
"Ми розуміємо, що цей закон буде переданий до Конституційного трибуналу Польщі. Водночас, введення в дію цього закону негативно вплине на свободу слова та академічні дослідження" - йдеться в офіційній заяві на сайті Державного департаменту США.
"Сполучені Штати черговий раз стверджують, що такі терміни, як "польські табори смерті", є болісними та оманливими. Такі історичні неточності впливають на Польщу, нашого сильного союзника, і повинні бути поборювані таким чином, щоб захищати основні свободи.
Ми вважаємо, що відкриті дебати, освітні стипендії та програми є найкращим засобом боротьби з оманливою мовою" - відзначають в заяві.
Нагадуємо, що 6 лютого Президент Польщі підписав контраверсійний закон про IPN.
Як повідомлялося, 26 січня Сейм Польщі ухвалив запропонований рухом Kukiz'15 законопроект про заборону пропаганди так званої "бандерівської ідеології".
Українське МЗС заявило про свою глибоку стурбованість ухваленням цього законопроекту. Із різкою критикою законопроекту виступили ізраїльські дипломати й політики.
Вночі з 31 січня на 1 лютого Сенат Польщі ухвалив законопроект. Напередодні нічного голосування Державний департамент США оприлюднив заяву, в якій висловив побоювання, що зміни до закону про ІНП можуть підірвати свободу слова і свободу академічних дискусій.
Президент Чечні Рамзан Кадиров схвально прокоментував зміни у польському законодавстві. Але вважає, що цих змін не досить.
5 лютого до дисксії навколо закону долучилися прем’єр-міністр країни Матеуш Моравецький, відставні дипломати, чинний голова МЗС. Також у Польщі соціологи дослідили, як поляки ставляться до новелізації скандального закону про польський Інститут нацпам'яті.