АНОНС: У Києві відкриється 3D-виставка до 100-річчя незалежності УНР

У Музеї театрального, музичного та кіномистецтва України відкриється виставка із хронікальних фільмів оброблених у трьохвимірному форматі.

Кадри хронікальних фільмів, відреставрованих і вперше оброблених у об’ємному форматі – основа документального проекту "Генерація волі". Так, у виставці використані матеріали до фільму "Українська революція за спогадами Всеволода Петріва" і "Тризуб Нептуна" режисера Івана Канівця.

Зображення краєвидів Києва і Севастополя кін. ХІХ – поч. ХХ ст., переведені у 3D-формат. Також можна буде побачити зразки комп’ютерної обробки зображень кораблів Чорноморського флоту, які піднімали українські прапори в 1917–1918 рр.

Відкриваючи ювілейний 95 рік від дня створення МТМК України, виставка вперше представляє унікальні фондові рукописи, пов’язані з діячами Української революції.

До створення виставки долучилися: ЦДКФФА ім. Г. С. Пшеничного, ЦДАВОУ, Музей Української Революції 1917-1921 рр., режисер І. Канівець зі знімальною групою, художник В. Придатко-Долін, автор сценарію х/ф "Гіркі жнива" Р. Бачинський-Гувер.

Час: 25 січня – 25 лютого, щодня (крім вівторка), 10.00-17.00

Місце: Музей театрального, музичного та кіномистецтва України, вул. Лаврська, 9 корп. 26

Нагадуємо, що 23 січня у Києві відкрився унікальний виставковий проект "Українське коло".

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.