Путін порівняв тіло Леніна з мощами християнських святих

Президент Росії Володимир Путін заявив, що комуністична ідеологія схожа на християнство, а тіло Леніна в мавзолеї – на мощі святих.

Про це він сказав в інтерв’ю для фільму "Валаам", фрагмент якого показав телеканал "Росія-1", передають "Крым. Реалии".

"Віра завжди нас супроводжувала, вона укріплювалася, коли країні нашій, народу нашому було особливо тяжко. Були такі зовсім жорстокі богоборницькі роки, коли знищували священиків, руйнували храми.

Але одночасно створювали нову релігію. Комуністична ідеологія, вона дуже нагадує християнство, насправді – свобода, рівність, братерство, справедливість – це все закладено у Святому Письмі, це все там є.

А кодекс будівничого комунізму? Це сублімація, це просто такий примітивний витяг із Біблії, нічого нового не вигадали", – сказав Путін.

Російський президент також порівняв ставлення комуністів до Леніна зі вшануванням святих у християнстві. Путін заперечив заяву про те, що перебування тіла більшовицького вождя в мавзолеї на Красній площі в Москві суперечить православним традиціям.

"Коли мені кажуть, що немає у християнстві такої традиції…Ну як же немає, в Афон поїдьте, подивіться там, мощі святі є, та й у нас ось тут теж святі мощі", – заявив Путін.

Він додав, що радянська влада, на його думку, "не вигадала нічого нового" і "просто пристосувала під свою ідеологію те, що людство вже давно винайшло".

Фільм "Валаам" присвячено монастирю, який часто відвідує Володимир Путін. Автор цього кіно – Андрій Кондрашов, який раніше зняв фільм пропагандистський "Крим. Шлях на Батьківщину". 

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.