Шведські науковці з'ясували, що відомий скелет вікінга належав жінці

Дослідники провели аналіз ДНК рештків, які знайшли в 1880 році. Результати показали, що скелет належав жінці.

Протягом 130 років рештки вважалися скелетом чоловіка, незважаючи на його характерні жіночі риси. Тест ДНК провели лише в 2017 році, пише "Новое время" з посиланням на Mashable.

"Образ чоловіка-воїна в патріархальному суспільстві був підкріплений науковими традиціями та сучасними забобонами. Таким чином, біологічна стать індивіда сприймалася як щось само собою зрозуміле", - заявили вчені.

Поховання було виявлено в кінці ХІХ ст біля поселення Бірка на території сучасної Швеції. Крім кісток, із поховання було вилучено зброю, останки двох коней, а також настільну гру, що вказувало на високий військовий статус похованої людини.

"Ця гра показує, що вона була серйозним військовим лідером. Вона, швидше за все, планувала напади і брала участь в боях", - підкреслила керівник дослідження, археолог Шарлот Хеденшерна-Юнсон.

Нагадаємо, поблизу с. Таковське Дніпропетровськоі області археологи знайшли скіфський курган із рештками людини, що була заввишки 1 м 90 см.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.