На Миколаївщині відкрили капсулу з посланням від комсомольців 1967 року. ФОТО

У м. Первомайську Миколаївської області відкрили капсулу з посланням комсомольців, яку заклали 50 років тому.

Про це повідомляє сайт 05161.com.

 

Дізнатися, що ж хотіли сказати "будівники комунізму" людям майбутнього, прийшли мешканці міста, серед яких були й учасники закладки послання.

У капсулі зберігалися: власне послання, комсомольські значки й тексти пісень. 

 

Зміст послання засвідчує, наскільки змінилося політичне обличчя країни:

"Ви – покоління щасливих: над вами чисте небо, а війни у світі для, всіх, хто живе у 2017 році, стали історією. Ви не скандували: "Ганьба агресорам Ізраїлю", вам не довелося брати участь у мітингах протесту проти злочинної війни у В’єтнамі, читати в газетах про провокації проти революційної Куби. Як далеко від вас ці, сучасні нам, події…"

 
 
 

Між іншим, автори послання цікавилися, чи пам’ятають у 2017 році Павку Корчагіна – головного героя ідеологічної повісті Миколи Островського "Як гартувалася сталь".

"…Шумить золота пшениця на неозорих полях, цвіте збудований тобою Комсомольськ не тільки на Землі, але й на Венері, і на Марсі…"

 
 

У свою чергу молодь Первомайська записала своє звернення до молодих людей, які житимуть у місті у 2067 році. Послання помістили в ту ж саму капсулу, якій у 2067 році буде 100 років.

 

Як повідомлялося, 8 червня в російському м. Тольятті не змогли знайти закладену в 1967 році капсулу з посланням від комсомольців.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.