На Миколаївщині відкрили капсулу з посланням від комсомольців 1967 року. ФОТО

У м. Первомайську Миколаївської області відкрили капсулу з посланням комсомольців, яку заклали 50 років тому.

Про це повідомляє сайт 05161.com.

 

Дізнатися, що ж хотіли сказати "будівники комунізму" людям майбутнього, прийшли мешканці міста, серед яких були й учасники закладки послання.

У капсулі зберігалися: власне послання, комсомольські значки й тексти пісень. 

 

Зміст послання засвідчує, наскільки змінилося політичне обличчя країни:

"Ви – покоління щасливих: над вами чисте небо, а війни у світі для, всіх, хто живе у 2017 році, стали історією. Ви не скандували: "Ганьба агресорам Ізраїлю", вам не довелося брати участь у мітингах протесту проти злочинної війни у В’єтнамі, читати в газетах про провокації проти революційної Куби. Як далеко від вас ці, сучасні нам, події…"

 
 
 

Між іншим, автори послання цікавилися, чи пам’ятають у 2017 році Павку Корчагіна – головного героя ідеологічної повісті Миколи Островського "Як гартувалася сталь".

"…Шумить золота пшениця на неозорих полях, цвіте збудований тобою Комсомольськ не тільки на Землі, але й на Венері, і на Марсі…"

 
 

У свою чергу молодь Первомайська записала своє звернення до молодих людей, які житимуть у місті у 2067 році. Послання помістили в ту ж саму капсулу, якій у 2067 році буде 100 років.

 

Як повідомлялося, 8 червня в російському м. Тольятті не змогли знайти закладену в 1967 році капсулу з посланням від комсомольців.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.