У Рівному знайшли старовинне підземелля в центрі міста. ВІДЕО

У рівненському парку ім. Т. Шевченка в центрі міста випадково знайшли тунель, який веде в розгалужене підземелля.

Про це повідомляє газета "День". Підземелля знайшли, коли біля фонтану провалився асфальт.

Коли робітники стали розчищати провал, вони побачили під землею тунель який розгалужується. Висота цегляних стін – 4,5 м.

 

"Про існування цих тунелів ми знали. Планували, що "відкриємо" їх під час реконструкції  "Зеленої естради" [концентрний майданчик – ІП]. Але сталося так, що біля фонтану провалився асфальт, тож ми зняли ту латку. Там виявилося чимало сміття різного віку – і радянського періоду, і більш давнього часу. Коли все це розчистили – відкрилося підземелля.

Пройти по ньому можна метрів 6-7. Ходи розходяться у 4 сторони світу. Але далі рухатися на можемо, бо прохід  засипаний. Найімовірніше, це сталося після Другої світової війни, коли був наказ знищувати підземні ходи.  Ми виявили там обгоріле дерево, скло, яке розплавилося. Таке могло статися внаслідок вибухів, – розповідає начальник міського управління культури і туризму Тарас Максименко.

Також Маскименко додав, що серед сміття натрапили на цеглу з тисненням, якій, імовірно, декілька століть. Можливо, це підземелля свого часу засипав і князь Любомирський.

Тепер історію цих ходів досліджуватимуть археологи.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.