Міністр культури РФ боїться розпаду країни через "фальсифікацію історії"

Міністр культури Росії Володимир Мединський вважає, що "фальсифікація історії" може призвести до того, що Росія втратить свою територію та суверенітет.

Про це він заявив в інтерв’ю "Интерфаксу" 16 листопада, передає "Сноб".  

"Кінцевою метою фальсифікації історії стане розчленування країни, позбавлення нас території, суверенітету. Том ущо тільки так, поселивши інформаційний вірус у наші голови, презирство до своєї історії, своїх батьків, можна зруйнувати країну. Через це ми вже проходили в 1991 році", — заявив урядовець.

Що пан Мединський має на увазі під фальсифікаціями історії, стає зрозуміло з його оцінки двох виставок до 75-річчя Битви під Москвою, які відкрилися 17 листопада.

"Рівно 75 років тому під Москвою стався легендарний бій панфіловської дивізії з фашистами, — розповів Мединський. — Невже йдеться про уточнення історичних неточностей? Невже настільки важливо з’ясувати, чи цього дня вранці було 28 чи 38 чоловік напередодні бою під Москвою,  чи, може, в бій вступила ціла рота, а залишилося в живих 39 бійців? Невже йдеться про ці деталі? <...> Йдеться про інше".

Як повідомляли ЗМІ, на початку жовтня 2016 року Мединський облаяв тих, хто ставить під сумнів "подвиг 28 панфіловців".

"Моє найглибше переконання полягає в тому, що навіть якби ця історія була вигадкою від початку й до кінця, навіть якби не було Панфілова, навіть якби не було нічого це свята легенда, якої просто не можна торкатися. А люди, які це роблять, це закінчені нікчеми", — заявив він тоді.

Однак ще в 2015 році Державний архів Російської Федерації на підставі документів Головної військової прокуратури СРСР довів, що жодного подвигу не було, а всю історію вигадали радянські журналісти.

Нагадаємо, що в кінці жовтня низка академіків РАН звинуватили Володимира Мединського в міфотворчості та лженауці та закликали позбавити посадовця ступеня доктора історичних наук.

Міністр освіти РФ Ольга Васильєва заявила, що викладання історії без міфологізації неможливе.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.