В ЗАПОРІЖЖІ НАРЕШТІ ЗНЕСЛИ НАЙБІЛЬШОГО ЛЕНІНА. Фото

Сьогодні в місті Запоріжжя демонтували найбільший в Україні пам'ятник Володимиру Леніну.

20-метровий монумет височів над Дніпром коло греблі ДніпроГЕСу. Спеціалізоване підприємство почало його демонтаж іще вчора, однак кілька разів рвався трос на підйомному крані. 

Останню добу Громадське телебачення вело відеотрансляцію з веб-камери за процесом знесення пам'ятника Іллічеві. Трансляцію станом на 21:00 16 березня дивилося 1083 чоловік.

Стоп-кадр з трансляції Громадського Запоріжжя

Тривалий процес знесення Леніна зібрав натовп сотень глядачів, а коли вождя зняли, то на радощах у повітря полетіли феєрверки, - передає Четвертая Власть

 Джерело: ФБ Дмитра Харькова

За даними Української правди, вранці на площі Запорізькій біля монумента Леніну поліція затримала екс-депутата Запорізької міськради Юрія Петровського.

Колишній депутат, прибічник комуністичних ідей, роздавав листівки разом із іншими прихильниками вождя. Поліція затримала Петровського і супроводила його до Дніпровського райвідділку.

 Джерело: ФБ Дмитра Харькова 
 Джерело: ФБ Дмитра Харькова 

Пам'ятник радянському революціонеру й комуністу Володимиру Леніну (Ульянову) на площі Леніна в Запоріжжі встановили 6 листопада 1964 р. до чергової річниці Жовтневої революції 7 листопада. Скульптори — М. Лисенко, Н. Суходолов, архітектори — Б. Приймак, В. Ладний.

Загальна висота скульптури - 19,8 метрів. Рука бронзового вождя вказує на ДніпроГЕС, яка теж названа на його честь.

Інше за темами ЗАПОРІЖЖЯ та ДЕКОМУНІЗАЦІЯ

І. Б.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.