В ЗАПОРІЖЖІ НАРЕШТІ ЗНЕСЛИ НАЙБІЛЬШОГО ЛЕНІНА. Фото

Сьогодні в місті Запоріжжя демонтували найбільший в Україні пам'ятник Володимиру Леніну.

20-метровий монумет височів над Дніпром коло греблі ДніпроГЕСу. Спеціалізоване підприємство почало його демонтаж іще вчора, однак кілька разів рвався трос на підйомному крані. 

Останню добу Громадське телебачення вело відеотрансляцію з веб-камери за процесом знесення пам'ятника Іллічеві. Трансляцію станом на 21:00 16 березня дивилося 1083 чоловік.

Стоп-кадр з трансляції Громадського Запоріжжя

Тривалий процес знесення Леніна зібрав натовп сотень глядачів, а коли вождя зняли, то на радощах у повітря полетіли феєрверки, - передає Четвертая Власть

 Джерело: ФБ Дмитра Харькова

За даними Української правди, вранці на площі Запорізькій біля монумента Леніну поліція затримала екс-депутата Запорізької міськради Юрія Петровського.

Колишній депутат, прибічник комуністичних ідей, роздавав листівки разом із іншими прихильниками вождя. Поліція затримала Петровського і супроводила його до Дніпровського райвідділку.

 Джерело: ФБ Дмитра Харькова 
 Джерело: ФБ Дмитра Харькова 

Пам'ятник радянському революціонеру й комуністу Володимиру Леніну (Ульянову) на площі Леніна в Запоріжжі встановили 6 листопада 1964 р. до чергової річниці Жовтневої революції 7 листопада. Скульптори — М. Лисенко, Н. Суходолов, архітектори — Б. Приймак, В. Ладний.

Загальна висота скульптури - 19,8 метрів. Рука бронзового вождя вказує на ДніпроГЕС, яка теж названа на його честь.

Інше за темами ЗАПОРІЖЖЯ та ДЕКОМУНІЗАЦІЯ

І. Б.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.