Путін наказав повернути в Росію піонерський рух

Президент Росії Володимир Путін підписав указ про створення дитячо-юнацької організації "Російський рух школярів", завдання якої будуть "аналогічні піонерському руху, що існував в СРСР".

Про це повідомляє Слон із посиланням на офіційний портал правової інформації РФ.

Як наголошується в документі, організація створюється "з метою вдосконалення державної політики в галузі виховання підростаючого покоління, сприяння формуванню особистості на основі властивої російському суспільству системи цінностей".

Засновником організації від імені Росії є Федеральна агенція у справах молоді, підпорядкована міністерству освіти РФ.

Відповідно до указу, до кінця березня 2016 уряд має визначити список майна, яке передається організації.

Піонерський рух в СРСР існував із 1922 року. Він був створений за зразком скаутського руху в країнах Заходу, але перебував під контролем більшовицької держави. 

"Всесоюзна піонерська організація імені В.І. Леніна" об'єднувала переважно дітей середнього шкільного віку. Відповідно до положення піонерської організації, її метою було "виховання юних борців за справу Комуністичної партії Радянського Союзу".

Дивіться також інші матеріали за темою "СРСР"

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.