Архітектор придумав дитячий конструктор замків України. ФОТО

Архітектор зі Славути (Хмельницька область) В'ячеслав Соколовський планує запустити серію дитячих конструкторів, які дозволять збирати моделі основних замків України.

Про це він написав у Facebook-групі Архітектура України.

"Декілька років виношував ідею всіляких дерев'яних архітектурних "конструкторів" для дітей", - зазначив Соколовський, вивісивши фотографії "пробного набору "Луцький замок".

За словами архітектора, конструкторський набір вміщається у дерев'яній скринці розміром 45*30*15 сантиметрів.

 

"Окремо будуть скомплектовані набори В'їзної вежі (Луцьк), башти Острога, набір Хотинського замку, - розповів він. - Ідея така: маючи, наприклад, комплекти "Луцьк" і "Хотин", можна буде побудувати і "Меджибіж", і "Камянець-Подільський".

 

До набору буде додана інструкція і словничок архітектурних термінів, "все лиш на папері, жодних дисків, флешок".

 

Планується комерційне використання ідеї, наразі ініціатори налагоджують виробництво.

 

Соколовський додав, що в майбутньому планується запуск ще складніших комплектів - з круглими в плані вежами і конусним дахом. В результаті дитина отримає матеріали для збирання фактично всіх відомих замків України.

ТАКОЖ:

Замки та фортеці України з висоти. ФОТО

Інші матеріали за темою "Архітектура"

Інші матеріали за темою "Замки"

Інші матеріали за темою "Діти"

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.