В День Скорботи у Сімферополі прославляли Сталіна. ФОТО

22 червня у Сімферополі на могилі Невідомого солдата встановили портрети керівника СРСР у 1925-53 роках Йосипа Сталіна.

Відповідне фото на своїй сторінці Facebook опублікував журналіст Дмитро Жмуцький.

Біля Вічного вогню в сімферопольському парку імені Гагаріна встановили два великих плакати 1940-х років, що прославляють радянського диктатора.

 

Подібні дії окупаційної влади можуть спричинити подальшу ескалацію нестабільності на півострові, оскільки ображають історичну пам'ять кримських татар - корінного населення регіону. У травні 1944 року за наказом Сталіна татарське населення було примусово депортоване з Батьківщини.

У грудні 2012 року представники Меджлісу кримськотатарського народу прибрали з вулиць Сімферополя встановлену російськими політиками виставку, яка прославляла Сталіна.

У листопаді 2011 року кримські татари виступили з рішучим протестом проти розміщення портретів Сталіна на громадському транспорті Севастополя.

Як відомо, 22 червня [день нападу нацистської Німеччини на СРСР в 1941-му] в Україні щороку відзначається як День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни.

Меморіальний комплекс "Вічний вогонь" у Симферполі було відкрито в часи Української РСР, 1 квітня 1975 року. Поруч із пам'ятником перепоховали невідомого солдата Червоної армії з одиночної могили на кладовищі на вулиці Беспалова.

За проведеним у лютому 2013 року КМІС соцопитуванням, 74% українців вважають Сталіна жорстоким тираном, а 57% не хочуть більше такого керівника, як Сталін. Позитивно до Сталіна ставляться 22% населення України.

У червні 2013 року представники Донецької міськради заявили, що "трепетно" ставляться до того, що Сталін досі залишається почесним громадянином Донецька.

У жовтні 2012 року прем'єр-міністр РФ Дмітрій Мєдвєдєв заявив, що Сталін воював проти власного народу.

У 2011 році газета "Комуніст Криму" надрукувала вірш із прославлянням Третього рейху, вважаючи, що це вірш про прославляння СРСР.

Дивіться також:

Путіну вигідний культ Сталіна

Як Гітлер і Сталін вітали один одного в "Правде". СКАНИ

В єдиному підручнику з історії Росії Сталіна зобразять реформатором

15 гріхів Канібалісімуса. Про злочини Сталіна

Гітлер проти Сталіна - хто був гірший?

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.