У Києві презентують "справжню історію" Середньовіччя

Книгарня "Є" та видавництво "Фоліо" запрошують на презентацію нової книжки Олексія Мустафіна "Справжня історія середніх віків".

Час і місце: 17 червня, вівторок, 18:00. Київ, вул. Лисенка, 3 (метро "Золоті Ворота").

"Справжня історія середніх віків" — це не просто книжка про події, що відбувалися тисячу років тому. На відміну від шкільних підручників, в ній йдеться не лише про історію окремих цивілізацій — християнської Європи, мусульманського Сходу, Індії, Китаю чи Мексики, а й про весь Середньовічний світ як цілісну систему.

Чим західні рицарі були схожі на раджпутів та самураїв? Де і навіщо почали будувати замки? Як вигнанці, позбавлені власної землі, створили найбільші імперії Євразії та Америки? Чи могла маленька блоха знищити усе людство?

Чому індійські цифри стали арабськими, а порох і книгодрукування, винайдені китайцями, перевернули життя європейців? І як з феодального безладу народилися сучасні держави?

Відповіді дозволяють не лише дізнатися про цікаві факти, але й зрозуміти "логіку історії", обіцяють організатори заходу.

Олексій Мустафін — український журналіст і медіаменеджер, генеральний директор телеканалу "Мега". Закінчив педагогічний університет імені Драгоманова (історичний факультет).

Працював журналістом у виданні "УНІАН-тижневик", часописах "Пост-Поступ", "День", "Київський телеграф", "Профіль" на телеканалі "1+1". Очолював служби новин на каналах "Інтер" і СТБ. Автор телевізійних фільмів.

Читайте також тексти Мустафіна на ІП:

Свобода, яку не спинити. Перший досвід, VI cт. до н.е.

Прощання з тиранією. Як це відбувалося 2500 років тому

Година папуги. Велике кохання Зоф’ї Бартницької

Через 70 років пані Бартницька пригадувала останні чутки, які долинали про долю її чоловіка з СРСР, з самого сходу України: «Брат чоловіка, колись там — не знаю, коли — контактував з якимись військовими чинами. Йому сказали: «Його нема серед живих. Тільки не можна про це говорити». Колишній агроном, поручик резерву Зиґмунт Бартницький зник. Про те, що з ним трапилось, не можна було говорити 50 років.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР