Держдеп: "Антисемітизм в Україні - там, де сепаратисти"

Прояви антисемітизму в східних регіонах України спровоковані прихильниками сепаратизму, перехідний український уряд не має до них жодного стосунку.

Про це заявив Айра Форман - керівник американського Бюро з моніторингу та боротьби з антисемітизмом [у складі МЗС США], повідомляє Євроазійський єврейський конгрес.

"Україна для нас особливо важлива через ту російську пропаганду, яка каже, що тут зростає рівень антисемітизму, що до цього причетний уряд, у якому засіли фашисти, - зазначив представник Держдепартаменту. - Однак спостерігається зворотне: ми бачимо, що проросійські сили всіляко заважають зусиллям провести на сході України вибори".

За словами Формана, загалом в Україні існує суспільний консенсус: "В цілому - немає ніякого антисемітизму з боку тимчасового уряду України, але є прояви антисемітизму на півдні і сході України з боку проросійських сил".

Він нагадав про прояв антисемітизму, зафіксований біля Донецької синагоги під час проведення так званого "референдуму" про самовизначення Донецької області.

"Експерти вважають, що цей інцидент був спровокований проросійськими силами", - наголосив Форман.

Ідеться про інцидент 15 квітня 2014 року: коли представники єврейської громади зібралися святкувати Песах, група невідомих із закритими обличчями, під'їхавши до Донецької синагоги, стала роздавати всім її відвідувачам листівки образливого і протиправного характеру.

"Російські заяви про те, що є якийсь прояв антисемітизму в перехідному уряді України - це абсолютна брехня, - підсумував Форман.-  Особливих зусиль ця діяльність [Росії] набуває перед виборами. Коли ми маємо справу з пропагандою і дезінформацією щодо уряду в Києві, то чомусь стикаємося з тим, що факти прояву антисемітизму фіксується на сході України".

Чиновник також підкреслив, що в останні місяці в самій Росії почастішали випадки проявів антисемітизму.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.