Держдеп: "Антисемітизм в Україні - там, де сепаратисти"

Прояви антисемітизму в східних регіонах України спровоковані прихильниками сепаратизму, перехідний український уряд не має до них жодного стосунку.

Про це заявив Айра Форман - керівник американського Бюро з моніторингу та боротьби з антисемітизмом [у складі МЗС США], повідомляє Євроазійський єврейський конгрес.

"Україна для нас особливо важлива через ту російську пропаганду, яка каже, що тут зростає рівень антисемітизму, що до цього причетний уряд, у якому засіли фашисти, - зазначив представник Держдепартаменту. - Однак спостерігається зворотне: ми бачимо, що проросійські сили всіляко заважають зусиллям провести на сході України вибори".

За словами Формана, загалом в Україні існує суспільний консенсус: "В цілому - немає ніякого антисемітизму з боку тимчасового уряду України, але є прояви антисемітизму на півдні і сході України з боку проросійських сил".

Він нагадав про прояв антисемітизму, зафіксований біля Донецької синагоги під час проведення так званого "референдуму" про самовизначення Донецької області.

"Експерти вважають, що цей інцидент був спровокований проросійськими силами", - наголосив Форман.

Ідеться про інцидент 15 квітня 2014 року: коли представники єврейської громади зібралися святкувати Песах, група невідомих із закритими обличчями, під'їхавши до Донецької синагоги, стала роздавати всім її відвідувачам листівки образливого і протиправного характеру.

"Російські заяви про те, що є якийсь прояв антисемітизму в перехідному уряді України - це абсолютна брехня, - підсумував Форман.-  Особливих зусиль ця діяльність [Росії] набуває перед виборами. Коли ми маємо справу з пропагандою і дезінформацією щодо уряду в Києві, то чомусь стикаємося з тим, що факти прояву антисемітизму фіксується на сході України".

Чиновник також підкреслив, що в останні місяці в самій Росії почастішали випадки проявів антисемітизму.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.