Спецпроект

Шанхайський музей звинуватив аукціон Sotheby's у продажу підробки. ФОТО

Група китайських мистецтвознавців опублікувала у ЗМІ заяву, що куплена за $ 8.2 млн. на аукціоні Sotheby's картина Gong Fu Tie - підробка.

Про це пише epochtimes.ru.

Старовинний каліграфічний твір китайського художника Су Ши  ще у вересні цього року на аукціоні в Нью-Йорку придбав колекціонер Лю Іцянь. Однак тільки в суботу в державних китайських ЗМІ з'явилася інформація про те, що три фахівці Шанхайського музею припускають, що картина є підробкою. 

 

Аукціон Sotheby's у відповідь опублікував заяву, що вважає цей твір - згорток з дев'ятьма ієрогліфами з вшануванням історичної постаті Гон Фу, справжнім і дуже цінним. У той же час, вони зацікавлені в проведенні більш детального дослідження .

Що стосується нового власника картини, фінансиста і колекціонера Лю Іцяо, він вважає, що співробітники музею могли попередити його заздалегідь відносно підозр по цій картині. Інакше виходить, що його репутацію навмисне паплюжать .

Лю Іцяо сам себе вважає особливо поціновувачем мистецтва, його колекція виставляється в Long Museum. Він висловлює надію, що Sotheby's повернуть йому гроші у випадку , якщо експертиза підтвердить, що картина є фальшивкою.

Теми

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР