Спецпроект

У музеї ретро-автомобілів з`явився окремий зал запорожців. ФОТО

У новому залі запорізького музею "Фаетон" представлені всі види найпопулярнішого радянського автомобілю - від "горбатого", "вухатого" ​​і до останніх моделей.

Про це пише 061.ua

Музей ретро-автомобілів "Фаетон" - визначна туристична пам'ятка Запоріжжя. З 2013 року він занесений в Національний реєстр Книги рекордів України, як найбільший музей техніки в країні.

 

 На площі більше 2 тисяч м2 представлено понад 100 одиниць самохідної техніки, серед яких: 22 одиниці автомототехніки 30 - 60 -х років ХХ ст., більше двох десятків артилерійського і стрілецької зброї часів Великої Вітчизняної війни. Серед численних експонатів є вантажівка ЗІС - 5 , відновлена ​​до повної автентичності легендарна "Катюша" . Для загального огляду представлено також автомобілі Willys , Dodge WC - 51 , ​​GMC - 353 та інші.

 

Хоча музею лише три роки, тут постійно відкривають нові зали. Наступного року планується відкрити зал, у якому буде представлено важку техніку часів СРСР: вантажівки, бронетехніку, техніку для бездоріжжя та інше.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.