Спецпроект

ДВІ ТРЕТИНИ УКРАЇНЦІВ ВВАЖАЮТЬ ГОЛОДОМОР ГЕНОЦИДОМ

Майже дві третини (66%) українців погоджуються із твердженням, що Голодомор 1932-33 років був геноцидом українського народу.

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на результати дослідження, проведеного соціологічною групою "Рейтинг" у жовтні 2013 року.

Не погоджуються з таким твердженням 22% опитаних, ще 12% не визначились з цього питання.

За останні чотири роки зафіксовано найбільший відсоток респондентів, які вважають Голодомор геноцидом. Водночас різко - з 34% - зменшилася кількість незгодних з таким твердженням.

Зокрема, згідно з результатами досліджень соціологічної групи "Рейтинг", у 2010 році цей відсоток становив 61%, у 2011 і 2012 роках – менш як 60%.

Дослідження проводилося 26 вересня – 6 жовтня 2013 року. Всього опитано 2 тисячі респондентів.

Дивіться також:

36% українців вважають Сталіна великим вождем

83% українців хочуть, щоб Україна була незалежною

82% українців вважають День Перемоги великим святом

59% українців вважають Голодомор геноцидом - березень 2012 року

57% українців не вважають УПА борцями за незалежність

Інші матеріали на тему "Соціологія"

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР