Спецпроект

Одеське кладовище перетворять на музей

В одеській мерії пройшла презентація Програми реконструкції та розвитку парку культури та відпочинку "Преображенський" з меморіальним комплексом на 2014-2016 роки.

Про це пише 048.ua.

Реконструкція парку "Преображенський" із створенням на його території історико-меморіального комплексу розрахована на три роки. Заплановане фінансування - 13 мільйонів гривень. Реалізація програми розбита на три етапи.

Парк Преображенський не знав реконструкції 30 років

"Перший етап реалізації програми - це збір необхідних бібліографічних, етнографічних, історичних та архівних матеріалів, установка меж парку в натурі, розробка генерального плану парку з перспективою подальшого розвитку території, встановлення огородження парку та облаштування вхідних вузлів, розробка проекту музею, парку скульптур та музею "Міні-Одеса". Другий етап - благоустрій території з розміщенням малих архітектурних форм на центральній алеї, будівництво музею меморіально комплексу, освітлення та озеленення території. Третій етап - організація музейної експозиції з установкою комп'ютерно - інформаційного комплексу з історії першого кладовища Одеси, облаштування парку скульптур і парку "Міні-Одеса", завершення благоустрою території, установка системи сигналізації і камер спостереження", - зазначив начальник міського управління з питань охорони об'єктів культурної спадщини Андрій Шелюгін.

Для реалізації програми, крім бюджетних коштів, планується задіяти залучені кошти від меценатів та спонсорів.

7 листопада програма буде розглянута на засіданні виконкому Одеської міської ради, а потім - винесена на розгляд та затвердження депутатського корпусу.

Теми

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.