Здається квартира, де в часи соціалізму жила Ангела Меркель. ФОТО

Квартиру, в якій у соціалістичній Німеччині жила нещодавно переобрана канцлер ФРН Ангела Меркель, можна зняти через сайт оренди нерухомості AirBnB за 55 євро на добу.

Про це повідомляє Смак подорожника.

Йдеться про двокімнатну квартиру площею 55 "квадратів", де Меркель прожила чотири роки - з 1986-го по 1990-й. Господиня на ім'я Лене здає "історичне" житло від 55 євро на добу за людину.

Саме в цій квартирі Меркель застала падіння Берлінської стіни. А раніше в цей період товариш Меркель працювала в Центральному інституті фізичної хімії при Академії наук НДР, захистила там дисертацію, а також отримувала перший політичний досвід у молодій партії "Демократичний прорив" (займала там посади адміністратора ЕОМ, референта при голові, прес-секретаря).

Після падіння стіни Меркель перебувала в лавах "Альянсу за Німеччину" і була (у 1990 році) заступником прес-секретаря голови Ради міністрів НДР Лотара де Мезьєра, звинуваченого в роботі на "штазі".

 Лотар де Мезьєр і Ангела Меркель на прес-конференції в Берліні. 1990 рік

У жовтні того є року Східна і Західна Німеччини об'єдналися. А вже у грудні 1990-го вона, перейшовши у "західну" консервативну партію ХДС, виграла вибори на окрузі і стала депутатом бундестагу ФРН.

"Квартира Меркель" розташована у будинку на вулиці Шенхаузер-аллее, 104. Це головна "артерія" берлінського району Пренцлауер-Берг.

Уздовж Шенхаузер-аллее пролягає надземна частина берлінської лінії метро U2, збудована у 1910-х роках. Будинок 104 - ліворуч

З часів соціалістичної Німеччини квартира - та й весь дім - змінилася. Тут постелили нову ламіновану підлогу, осучаснили кухню й ванну, а старі меблі зразка НДР замінили на дивани, крісла й тумби IKEA.

Вітальня у колишній квартирі фрау Меркель

Однак людина з хорошою уявою може уявити, як у листопаді 1989 року 35-річна Ангела, ввімкнувши телевізор, помітила біжучий рядок із терміновою новиною. Того дня, 9 листопада, впала Берлінська стіна і змінився весь хід історії Німеччини.

Ще одна фотка часів Німецької демократичної республіки

Квартиру на Шенхаузер-аллее Меркель винаймала сама. Із першим чоловіком, Ульріхом Меркелем, уроджена Ангела Доротея Каснер розлучилася ще в 1981 році. У 1984-му Ангела стала зустрічатися з хіміком Йоахімом Зауером, який на той час іще перебував у шлюбі. Одружилися вони у грудні 1998-го.

Дивіться також:

Вдова Хонеккера: "Те, що НДР не існує - велика трагедія"

1989: люди, з яких почалося падіння Берлінського муру. ВІДЕО

У центру Берліну хочуть прибрати пам'ятник Марксу й Енгельсу. ФОТО

Заради елітного житла тихцем зносять рештки кордону між двома Берлінами. ФОТО

Убивця Бандери втік за кордон у ніч побудови Берлінського муру

Інші матеріли за темою "НДР"

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.