Спецпроект

"Живий" музей відправився по забутій залізничній гілці у Львові

Друге життя історичній залізниці повернули львів'яни - у місті запрацював маршрут, який обслуговує раритетний паровоз серії Л 3535 з двома пасажирськими вагонами.

Про це пише ukrinform.ua.

"Подорож по історичній залізниці здійснили львів'яни. Тут по забутій гілці за маршрутом Залізничний вокзал - Підзамче - парк "Знесіння" - Підзамче відправився раритетний паровоз серії Л 3535 з двома пасажирськими вагонами", - розповіла начальник відділу культури львівської міськради Ірина Подоляк.

За її словами, за останні 50 років у Європі набув широкого розвитку громадський рух за збереження та подальшу експлуатацію малозавантажених, а також так званих відмираючих залізничних гілок з використанням відреставрованих технічних засобів, що мають історичну цінність. Особливо це стосується регіонів з великим туристично-рекреаційним потенціалом. До того ж, організація регулярних поїздок з використанням старих залізничних шляхів та технічних засобів-раритетів дає можливість отримати категорію об'єктів технічної спадщини - з включенням їх в міжнародні туристичні реєстри та залученням коштів Євросоюзу для подальшого розвитку малих залізниць.

Маршрут представили в рамках міжнародного семінару "Можливості впровадження концепції "Живого музею технічної спадщини" на малозавантажених залізничних гілках".

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.