Спецпроект

До Музею авіації в Києві привезли нові літаки. ФОТО

Напередодні 10-річного ювілею Музей авіації отримав два подарунки: пасажирські літаки Ан-28 і Let L​​-410.

Про це пише segodnya.ua.

L-410 (пасажирський літак чеського виробництва) був презентований музею начальником Кіровоградської льотної академії Сергієм Неділько, а Ан-28 - приватною особою.

Перевезення Ан-28 викликало ажіотаж у водіїв авто на Жулянському шляхопроводі: УАЗик тягнув за собою літак без крил. ДАІ зупинило його перевезення, у водія не виявилося дозволу на перевезення великогабаритних вантажів, тому літак відбуксирували в кишеню на Окружній.

"Пізно ввечері, коли траса стала практично порожньою, ДАІ дозволило продовжити транспортування, - розповів провідний науковий співробітник музею Валерій Романенко. - А о п'ятій ранку доставили в музей. У п'ятницю вранці до столиці привезли і подарунок з Кіровограду".

Розібраний L-410 із Кіровограду привезли на трейлері. Фото: Антон Довбуш, segodnya.ua

Нові експонати будуть використовуватися і як навчальні посібники для студентів НАУ.

"L-410 доci популярні, - наголосив Романенко. - Обидві машини - свого роду літаючі маршрутки, 18-19 місць, використовувалися місцевими авіалініями для польотів на 500-1000 км".

А так цей красень виглядає у польоті. Фото: www.airplane-pictures.net

Ювілей Державний музей авіації святкуватиме з 4 по 6 жовтня. Разом з новими надходженнями його колекція складає 90 літаків, як військових, так і пасажирських, і навіть два безпілотника.

Дивіться також: "Екскурсія Київським музеєм авіації. ФОТО"

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.