Спецпроект

"Арифметику" XVIII ст. покажуть у Феодосійському музеї. ФОТО

У Феодосійському музеї старожитностей завершується оригінальний виставковий проект «Караван старожитностей». З 5 липня 2013 відвідувачі музею вже змогли побачити вісім виставок проекту. Остання, дев'ята за рахунком виставка «Каравану старожитностей» експонуватиметься з 31 серпня по 6 вересня 2013 Вона знайомить з унікальним експонатом з фондів музею - стародруки «Арифметика» Леонтія Пилиповича Магницького (09.06.1669 - 19-20.10.1739), виданої в Москві в 1703 р.

Про це пише prostir.museum.

У світі збереглося дуже мало примірників "Арифметики" Магницького. "Арифметика" із зібрання Феодосійського музею старовини надійшла в музейну бібліотеку в 1921 р. з бібліотеки генерал-лейтенанта Н.А.Маркса, вченого-археолога, історика, літератора, автора трьох книг "Легенди Криму". У 1970 р. як унікальний експонат "Арифметика" була передана з музейної бібліотеки у фонди музею. У 1991-1993 рр.. "Арифметика" Магницького феодосійського музею пройшла реставрацію в Національному реставраційному центрі у Києві. Було проведено механічне чищення листів, хімічна обробка паперу, підклеєні розриви, заповнені втрати, розчищено тиснення на верхній і нижній кришках. Вперше після реставрації "Арифметика" експонувалася на виставці, приуроченій до Дня міста, в 2007 р.

"Арифметика" Магницького

"Арифметика" Магницького в якості підручника використовувалася в Російській імперії до середини 50-х років XVIII ст. На цій книзі виховувалися цілі покоління діячів фізико-математичної науки. За її змістом можна скласти поняття про спрямованість і характер викладання арифметики і про якість знань, що доставляються цим твором. Тому, вибір даного експоната для останньої виставки проекту "Караван старожитностей" не випадковий. Музей запрошує на нову виставку учнів і викладачів, які зможуть скористатися унікальною можливістю побачити перший вітчизняний друкований підручник з математики. З 1-го по 6-е вересня для організованих груп учнів феодосійських шкіл передбачено безкоштовне відвідування виставки "Арифметика" Леонтія Магницького ".

Відвідувачі Феодосійського музею старовини зможуть познайомитися з "Арифметикою" Леонтія Магницького в дні та години роботи музею з 31.08.2013 по 06.09.2013.

Теми

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.