ГЕНШТАБ РОЗСЕКРЕЧУЄ КАРТИ ВЕЛИКОГО МАСШТАБУ

Генштаб Збройних сил України вирішив зняти грифи "Для службового користування" з усіх великомасштабних карт, крім військових.

Таке рішення ухвалила експертна комісія при державному експерті з питань таємниць Генштабу на підставі висновків науково-дослідної роботи, проведеної Національним університетом оборони України, повідомляє Сityplan.in.ua.

В обмеженому доступі тепер перебуватимуть лише карти, де позначено місцезнаходження ракетних військ та артилерії, ракетно-технічних та ракетно-зенітних військ, спеціальні карти ділянок річок, гірських проходів і перевалів, джерел водопостачання.

Фрагмент карти Генерального штабу СРСР 1990 року масштабу 1:100 000 (1 км в 1 см). Квадрат М-36-076 - з Дніпром, греблею Канівської ГЕС, могилою Шевченка і стратегічним газопроводом з Сибіру до ЄС "Уренгой-Ужгород". Хоча карти-кілометровки вважаються засекреченими, вже багато років їх можна знайти на сайті, скажімо, Університету Берклі

Також інформацією з обмеженим доступом вважатимуться карти геодезичних даних, створені для військових цілей та карти умов спостереження та маскування.

Очікується, що зміни, ухвалені військовими, призведуть до скасування грифів обмеженого доступу також і на генеральних планах міст.

Дивіться також інші матеріали за темою "Карти"

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.