Спецпроект

НСК "Олімпійський" запрошує на відкриття музею

12 серпня о 12:00 на НСК «Олімпійський» відбудеться урочисте відкриття Музею історії стадіону.

Про це повідомляє сайт НСК.

Музей НСК "Олімпійський" втілить у собі частину історії українського спорту, центральним об'єктом якої завжди був головний стадіон України. Цей соціальний проект покликаний розповісти дітям і дорослим про історичні події, які відбувалися на стадіоні, починаючи з 1923 року і включаючи всі періоди життя споруди.

А напередодні відкриття експозиція нового музею поповнилася черговим експонатом. Донька активного шанувальника вітчизняного спорту Василя Гавури подарувала музею унікальну 17-томну добірку недільних додатків "Футбол-Хоккей" до газети "Советский спорт".

Професійно оформлені книги з інформаційними замітками і фотографіями про київське "Динамо", Республіканський стадіон та важливі події української спортивного життя з 1970 по 1986 роки займуть гідне місце в музеї головної спортивної арени України.

"Ця майже рукотворна підшивка - дійсно унікальне зібрання спортивних новини 70-х і 80-х рр., в тому числі новин про "Олімпійський" та "Динамо", - висловив своє захоплення, приймаючи подарунок від вболівальниці, генеральний директор ДК "Укрспортарени" Сергій Сімак. - "Дуже копітка робота була виконана протягом майже двох десятків років. Я радий, що тепер її зможуть побачити й оцінити всі кияни".

За його словами, буде передбачено спеціальний механізм, щоб журналісти, студенти та інші бажаючі мали можливість користуватися цим унікальним архівом.

Відкриття музею відбудеться 12 серпня, а вже після матчу національної збірної унікальна експозиція розкриє двері для жителів і гостей столиці.

Музей створюється в тому числі і руками киян, які приносять експонати з власних колецій.

Теми

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.