Спецпроект

АНОНС: музей Труша запрошує дітей на віртуальні уроки-екскурсії

З 5 по 9 серпня 2013 року в рамках культурно-освітньої програми „Канікули в музеї” Художньо-меморіальний музей Івана Труша (відділ Національного музею у Львові ім. А. Шептицького) проводить для дітей молодшого та середнього шкільного віку тематичний цикл віртуальних екскурсій „Слідами мандрів Івана Труша”.

Про це повідомляє прес-служба музею.

Художньо-меморіальний музей Івана Труша запрошує всіх бажаючих стати учасником проекту, побудованого за мотивами трушівських серій - "мандрувати" мальовничими місцями України, Італії, країн Близького Сходу, які відвідав відомий живописець на початку ХХ століття, і які відіграли значну роль у розширенні жанрово-тематичної палітри його творчості.

 

Знайомлячись із полотнами художника, що експонуються в музеї, відвідувачі матимуть змогу відкрити для себе природу та культуру того чи іншого краю. Водночас, спільно з екскурсоводом, розкрити мотиви, які спонукали митця розширити тематичний спектр творів та сприяли збагаченню його живописної мови.     

Під час занять використовуються мультимедійні покази, аудіо записи, творчі завдання, інтерактивні ігри, вікторини, кросворди, пазли та розмальовки за мотивами  живописних робіт. Наприкінці кожного заняття можна долучитися до майстер-класів.

Заняття проводяться в музеї Івана Труша з 5 по 9 серпня 2013 року

Початок заняття о 12 годині.

Вартість одного заняття – 10 гривень з дитини

ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС НА КОЖНЕ ЗАНЯТТЯ ОБОВ’ЯЗКОВИЙ.

ПРОГРАМА ПРОЕКТУ:

ПОНЕДІЛОК, 5 серпня 2013 року.

12.00 - Віртуальний урок - екскурсія „Єгипет у творах Івана Труша"

Майстер-клас: Модульне орігамі. Виготовлення композиції „Пальми".

ВІВТОРОК, 6 серпня 2013 року

12.00 - Віртуальний урок-екскурсія „Палестинські мотиви в творчості Івана Труша"

МАЙСТЕР-КЛАС: Орігамі. Виготовлення композиції „Піраміди".

СЕРЕДА, 7 серпня 2013 року’

12.00 - Віртуальний урок - екскурсія „Італійські вакації Івана Труша"

МАЙСТЕР-КЛАС: Витинанка. Виготовлення композиції „Венеційська маска".

ЧЕТВЕР, 8 серпня 2013 року

12.00 - Віртуальний урок - екскурсія „Кримські мандри Івана Труша"

МАЙСТЕР-КЛАС: Аплікація. Виготовлення композиції „Морське дно".

П’ЯТНИЦЯ, 9 серпня 2013 року

12.00 - Віртуальний урок - екскурсія „Київ у творчій палітрі Івана Труша".

МАЙСТЕР-КЛАС: Орігамі.  Виготовлення композиції „Цвітуть каштани".

Іван Труш - один з визначніших українських мистців-імпресіоністів, вельми своєрідний кольорист. Своєю творчістю він розпочав відродження галицького малярства. Труш насамперед інтимний маляр-лірик. Багато подорожував, відвідав Крим, Єгипет, Святу Землю, країни Європи. Це не могло не відбитися на його картинах. У Єгипті біля сфінкса була зроблена фотографія, за якою пізніше виготовили пам'ятник І. Трушеві у Львові.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.