Спецпроект

АНОНС: музей Труша запрошує дітей на віртуальні уроки-екскурсії

З 5 по 9 серпня 2013 року в рамках культурно-освітньої програми „Канікули в музеї” Художньо-меморіальний музей Івана Труша (відділ Національного музею у Львові ім. А. Шептицького) проводить для дітей молодшого та середнього шкільного віку тематичний цикл віртуальних екскурсій „Слідами мандрів Івана Труша”.

Про це повідомляє прес-служба музею.

Художньо-меморіальний музей Івана Труша запрошує всіх бажаючих стати учасником проекту, побудованого за мотивами трушівських серій - "мандрувати" мальовничими місцями України, Італії, країн Близького Сходу, які відвідав відомий живописець на початку ХХ століття, і які відіграли значну роль у розширенні жанрово-тематичної палітри його творчості.

 

Знайомлячись із полотнами художника, що експонуються в музеї, відвідувачі матимуть змогу відкрити для себе природу та культуру того чи іншого краю. Водночас, спільно з екскурсоводом, розкрити мотиви, які спонукали митця розширити тематичний спектр творів та сприяли збагаченню його живописної мови.     

Під час занять використовуються мультимедійні покази, аудіо записи, творчі завдання, інтерактивні ігри, вікторини, кросворди, пазли та розмальовки за мотивами  живописних робіт. Наприкінці кожного заняття можна долучитися до майстер-класів.

Заняття проводяться в музеї Івана Труша з 5 по 9 серпня 2013 року

Початок заняття о 12 годині.

Вартість одного заняття – 10 гривень з дитини

ПОПЕРЕДНІЙ ЗАПИС НА КОЖНЕ ЗАНЯТТЯ ОБОВ’ЯЗКОВИЙ.

ПРОГРАМА ПРОЕКТУ:

ПОНЕДІЛОК, 5 серпня 2013 року.

12.00 - Віртуальний урок - екскурсія „Єгипет у творах Івана Труша"

Майстер-клас: Модульне орігамі. Виготовлення композиції „Пальми".

ВІВТОРОК, 6 серпня 2013 року

12.00 - Віртуальний урок-екскурсія „Палестинські мотиви в творчості Івана Труша"

МАЙСТЕР-КЛАС: Орігамі. Виготовлення композиції „Піраміди".

СЕРЕДА, 7 серпня 2013 року’

12.00 - Віртуальний урок - екскурсія „Італійські вакації Івана Труша"

МАЙСТЕР-КЛАС: Витинанка. Виготовлення композиції „Венеційська маска".

ЧЕТВЕР, 8 серпня 2013 року

12.00 - Віртуальний урок - екскурсія „Кримські мандри Івана Труша"

МАЙСТЕР-КЛАС: Аплікація. Виготовлення композиції „Морське дно".

П’ЯТНИЦЯ, 9 серпня 2013 року

12.00 - Віртуальний урок - екскурсія „Київ у творчій палітрі Івана Труша".

МАЙСТЕР-КЛАС: Орігамі.  Виготовлення композиції „Цвітуть каштани".

Іван Труш - один з визначніших українських мистців-імпресіоністів, вельми своєрідний кольорист. Своєю творчістю він розпочав відродження галицького малярства. Труш насамперед інтимний маляр-лірик. Багато подорожував, відвідав Крим, Єгипет, Святу Землю, країни Європи. Це не могло не відбитися на його картинах. У Єгипті біля сфінкса була зроблена фотографія, за якою пізніше виготовили пам'ятник І. Трушеві у Львові.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.