Спецпроект

Патологоанатом з Німеччини відкрив у Нью-Йорку музей "Світ тіла". ФОТО

Перша в світі постійна виставка Body Worlds, або "Світ тіла", експонатами якої стали людські тіла, почала роботу в Нью-Йорку. Експонати - людські тіла, збережені за допомогою методу пластинації.

Про це пише aif.ru.

Виставку відкрив знаменитий німецький патологоанатом Гюнтер фон Хагенс. Виставлені у музеї тіла зберігаються методом пластинації, який винайшов сам учений.

Інсталяція пластичної групи "Вершник", моделлю якої став журналіст, який ще за життя попросив патологоанатома увічнити його тіло, відкрила виставку на нью-йоркській площі.

"Вершник"

"Навіть мертвому тілу людини притаманна своя естетика. Я дарую цим тілам вічність. Безсмертя в моєму уявленні - це застиглий одухотворений момент. У першу чергу я вчений, але свою науку я звів на рівень мистецтва ", - заявив Хагенс.

За словами вченого, всі експонати його пересувного музею заповідали йому добровільні донори. Патологоанатом імпортував тіла померлих, в тому числі і з Росії, проте після того, як його музей став відомий, нестачі в "матеріалі" у Хагенса немає. Найчастіше свої тіла вченому заповідають жінки у віці до 35 років. Чоловіків набагато рідше хвилює питання про те, що буде з їх тілами після смерті, зазначив патологоанатом.

Хагенс впевнений, що його виставка несе просвітницьку місію. Сам він заявив, що заповідає власне тіло музею. Він би хотів бачити себе протягувати руку в привітанні відвідувачам. Виставки Body Worlds відвідали більше 35 мільйонів осіб.

Теми

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.