Спецпроект

У Брюсселі за дві хвилини пограбували музей

Одне з вкрадених полотен оцінюється в 1,25 млн. євро. Злодії проникли в Музей ван Бюрена через вікно і діяли дуже швидко.

Про це пише liga.net.

З брюссельського Музею ван Бюрена в ніч на вівторок вкрали близько десятка цінних творів мистецтва. Повідомляється, що пограбування сталося менш ніж за дві хвилини.

З музею винесено, зокрема, картина бельгійського художника-експресіоніста Джеймса Енсор "Креветки і мушлі", полотно голландського художника Кеса ван Донгена "Мислительниця". Тільки твір ван Донгена оцінюється в 1,25 млн. євро. Яка вартість всіх вкрадених робіт, не повідомляється.

Злодії проникли в музей через вікно. Сигналізація спрацювала, але вони діяли дуже швидко і встигли покинути музей. Поліція приступила до розслідування злочину.

Музей ван Бюрена розташований в брюссельському районі Уккеле. Колекція творів мистецтва розмістилася в будівлі кінця 1920-х років, яка належала родині банкіра Девіда ван Бюрена, що збирав мистецтво. У музеї зберігається значна колекція фламандських і італійських майстрів XV-XIX століть, зокрема, роботи майстрів школи Рембрандта і синів Пітера Брейгеля Старшого. Крім того, в музейному зібранні є картини художників XX століття: ван Гога, Енсор, ван Донгена, Синьяка, а також школи бельгійського художника Констната Пермеке.

Теми

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.