Спецпроект

В Брюсселі відкриється інтерактивний пивний музей

В будівлі брюссельської Московської біржі, розташованої поблизу центральної площі Гран-Пляс, буде відкритий інтерактивний музей "Храм пива". Проект реалізується Асоціацією бельгійських пивоварів за підтримки держави.

Про це пише travel.ru.

В країні виробляється близько 450 сортів пива. Бельгійський пінний напій постійно удостоюється вищих нагород на міжнародних конкурсах пивоварів. Крім традиційного легкого світлого пива, в Бельгії користується попитом широкий асортимент продукції, звареної в абатствах, а також ченцями-Траппістами. Серед них - сорти унікального пива "гез", яке зброджується на відкритому повітрі, фруктове (наприклад, знаменитий вишневий "крик") і навіть пиво-шампанське.

Інтерактивний музей познайомить відвідувачів з пивоварною промисловістю Бельгії та процесом приготування цього напою, дасть можливість продегустувати продукцію. Дата відкриття "Храму пива" поки невідома, але перші кошти на його створення уряд країни виділив ще торік. Аналогічні об'єкти є в інших містах світу, таких як Амстердам (Heineken Experience) і Дублін (Guiness Storehouse).

Теми

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.