"РЕГІОНАЛ" ХОЧЕ ВЕЛИЧЕЗНИЙ ХРАМ НАД ДНІПРОМ. Фото

На честь 1025-річчя хрещення Русі громадська організація "День Хрещення Русі" збирається звести храмовий комплекс із діорамою біля пам’ятника засновникам Києва на території Старонаводницького парку.

Про це повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на члена правління ГО Олексія Омельяненка - депутата Київради, голови столичної фракції Партії Регіонів.

"Регіонал" заявляє, що комплекс матиме "духовно-просвітницьку місію", тут можна буде "відчути атмосферу, яка була під час хрещення нашого народу".

 Макет храму з купальнями. Джерело: УНІАН

"Основна ідея комплексу практично така сама, як в Єрусалимі - ви знаєте, там кожен може прийти і поринути у води річки Йордан, щоб відчути себе в ситуації під час хрещення Христа", - зазначив Омельяненко.

Храмовий комплекс планується розташувати за кількадесят метрів від монументу Либеді і її братам

Будівництво храмового комплексу здійснюється з ініціативи президента України Віктора Януковича, наголосив "регіонал". Президенти Росії та Білорусії було запрошено взяти участь у спорудженні комплексу та святкуванні.

Планований вигляд храмового комплексу

Як відомо, цього року проводитимуться урочистості 1025-річчя хрещення Русі в Україні, Білорусії та Росії.

У 2011 році "регіонал" Юрій Мірошниченко пропонував до 1025-річчя хрещення Русі створити Національний православний комплекс на території Десятинної церкви Х ст.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.