Спецпроект

На вихідних Львів запрошує до пересувного музею Іоана Павла II

8 червня, в день приїзду до Львова глави Папської ради християнського єднання, кардинала Курта Коха, в місті пройде безпрецедентна акція "Ніч храмів".

Про це пише delfi.ua.

У цей день всі бажаючі зможуть у нічний час відвідати низку знакових католицьких храмових комплексів, а саме Римо-католицьку катедру, келії Розена на вулиці Винниченка, Вірменську церкву, греко-католицькі храми апостолів Петра і Павла та Пресвятої Євхаристії.

Крім того, напередодні приїзду кардинала Коха, 7 червня, до Львова приїде мобільний музей Іоана Павла II. У ньому будуть представлені особисті речі, маловідомі фотографії та фільми про особисте життя Папи Римського. Експозиція розміститься в 18-метровому автобусі, висотою в 4 метри. Також в музеї можна буде побачити часослов, яким користувався Папа під час щоденної молитви, перо, взуття, лижі, нагрудний хрест, рясу, головний убір та годинник з особистої резиденції в Кастель Гандольфо.

Вхід до музею буде безкоштовним. Він розміститься на площі Ринок, 1 перед міською ратушею і працюватиме до 9 червня включно.

Після цього музей Івана Павла II здійснить вояж по українських містах. Зокрема, він побуває у Хмельницькому, Вінниці, Бердичеві, Житомирі та Києві.

Передвістя Голодомору. Рік 1929-й

В архівних фондах розвідки знайдено документ ГПУ УСРР, датований 1929 роком, під назвою «Про чергові завдання в роботі з активною українською контрреволюцією» і з поміткою зверху – «Зберігати нарівні з шифром». У ньому ще за три роки до початку масштабного голоду в Україні простежується, як сталінські спецслужби фіксували «невидимий сплеск антирадянської активності на селі», відродження повстанських комітетів, проникнення із-за кордону розвідників УНР в усі регіони для підбурювання селян до спротиву.

Нестор-літописець Голодомору

"Дуплинат Герасим зарезал своего собаку и съел". "Пасха, раньше было веселились люди качели гармони игры все возможные а сегодня везде уныние и голод". "17/IV-33 На сегодняшний день хоронить 11 душ умерших из голода". "12/V умерла Черная Параска актевистка кандидат партии, как людей продавали за невыполнение хлебо-заготовки, так она вечером на радощах в школе танцювала, а теперь издохла из голоду как собака".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.