Спецпроект

На вихідних Львів запрошує до пересувного музею Іоана Павла II

8 червня, в день приїзду до Львова глави Папської ради християнського єднання, кардинала Курта Коха, в місті пройде безпрецедентна акція "Ніч храмів".

Про це пише delfi.ua.

У цей день всі бажаючі зможуть у нічний час відвідати низку знакових католицьких храмових комплексів, а саме Римо-католицьку катедру, келії Розена на вулиці Винниченка, Вірменську церкву, греко-католицькі храми апостолів Петра і Павла та Пресвятої Євхаристії.

Крім того, напередодні приїзду кардинала Коха, 7 червня, до Львова приїде мобільний музей Іоана Павла II. У ньому будуть представлені особисті речі, маловідомі фотографії та фільми про особисте життя Папи Римського. Експозиція розміститься в 18-метровому автобусі, висотою в 4 метри. Також в музеї можна буде побачити часослов, яким користувався Папа під час щоденної молитви, перо, взуття, лижі, нагрудний хрест, рясу, головний убір та годинник з особистої резиденції в Кастель Гандольфо.

Вхід до музею буде безкоштовним. Він розміститься на площі Ринок, 1 перед міською ратушею і працюватиме до 9 червня включно.

Після цього музей Івана Павла II здійснить вояж по українських містах. Зокрема, він побуває у Хмельницькому, Вінниці, Бердичеві, Житомирі та Києві.

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР