Спецпроект

У ЛЬВОВІ МУЗЕЙНИКИ ОБМІНЮВАТИМУТЬСЯ ДОСВІДОМ

5 червня 2013 року Державний природознавчий музей (ДПМ) НАН України у Львові розпочинає серію колоквіумів, присвячених різним практичним аспектам сучасної музеології.

Про це повідомляється на ФБ-сторінці музею.

Музейних працівників запрошують на перший колоквіум "Музейна експозиція: від проекту до обладнання" за участю польських спеціалістів.

Події відбуватимуться у рамках проекту "Динамічний музей" фонду Ріната Ахметова "Розвиток України" за адресою: м. Львів, вул. Театральна, 18.

На перший колоквіум ДПМ НАН України запрошує музейних працівників зі всіх куточків України до пізнання нового та обміну досвідом.

Перша половина дня буде присвячена результатам І-го півріччя виконання проекту ДПМ НАНУ "Природничий музей: від теорії еволюції життя до практики живого музею".

На семінарі працівники музею розкажуть, що їм вже вдалося зробити (концепція діяльності музею, концепція основної експозиції, робота з відвідувачами, створення благодійного фонду тощо), з якими проблемами вони зіткнулися і як їх вирішили.

Участь у семінарі візьме робоча проектна група ДПМ НАН України, музейні фахівці Львова та України, представники Фонду Ріната Ахметова.

Друга половина дня буде присвячена виступам польських музейних експертів.

На лекції Агнєшки Сови-Шенк (архітектор, багаторазовий лауреат конкурсів Міністерства культури Польщі "Музейна подія року" у номінації "Історична експозиція") спеціалісти більше дізнаються про особливості проектування музейних експозицій в пам’ятках архітектури, що так актуально для багатьох музеїв Львова.

 

Про можливості сучасного обладнання музею розповість Др. Влодзімєж Гаєвскі (інженер, голова правління компанії PPH MEGA Sp. z o.o., яка від 1992 року спеціалізується на розробці і виробництві комплексного обладнання для музеїв і галерей).

Попередня реєстрація на колоквіум (із зазначенням місця роботи, посади і контактних реквізитів) і отримання від оргкомітету підтвердження на участь обов’язкові.

Кінцевий термін реєстрації – 3 червня, 17:00: reg.natural.museum@gmail.com

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.