Спецпроект

У ЛЬВОВІ МУЗЕЙНИКИ ОБМІНЮВАТИМУТЬСЯ ДОСВІДОМ

5 червня 2013 року Державний природознавчий музей (ДПМ) НАН України у Львові розпочинає серію колоквіумів, присвячених різним практичним аспектам сучасної музеології.

Про це повідомляється на ФБ-сторінці музею.

Музейних працівників запрошують на перший колоквіум "Музейна експозиція: від проекту до обладнання" за участю польських спеціалістів.

Події відбуватимуться у рамках проекту "Динамічний музей" фонду Ріната Ахметова "Розвиток України" за адресою: м. Львів, вул. Театральна, 18.

На перший колоквіум ДПМ НАН України запрошує музейних працівників зі всіх куточків України до пізнання нового та обміну досвідом.

Перша половина дня буде присвячена результатам І-го півріччя виконання проекту ДПМ НАНУ "Природничий музей: від теорії еволюції життя до практики живого музею".

На семінарі працівники музею розкажуть, що їм вже вдалося зробити (концепція діяльності музею, концепція основної експозиції, робота з відвідувачами, створення благодійного фонду тощо), з якими проблемами вони зіткнулися і як їх вирішили.

Участь у семінарі візьме робоча проектна група ДПМ НАН України, музейні фахівці Львова та України, представники Фонду Ріната Ахметова.

Друга половина дня буде присвячена виступам польських музейних експертів.

На лекції Агнєшки Сови-Шенк (архітектор, багаторазовий лауреат конкурсів Міністерства культури Польщі "Музейна подія року" у номінації "Історична експозиція") спеціалісти більше дізнаються про особливості проектування музейних експозицій в пам’ятках архітектури, що так актуально для багатьох музеїв Львова.

 

Про можливості сучасного обладнання музею розповість Др. Влодзімєж Гаєвскі (інженер, голова правління компанії PPH MEGA Sp. z o.o., яка від 1992 року спеціалізується на розробці і виробництві комплексного обладнання для музеїв і галерей).

Попередня реєстрація на колоквіум (із зазначенням місця роботи, посади і контактних реквізитів) і отримання від оргкомітету підтвердження на участь обов’язкові.

Кінцевий термін реєстрації – 3 червня, 17:00: reg.natural.museum@gmail.com

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.