Спецпроект

Хокейний "Донбас" здав форму в музей. ФОТО

У Донецькому обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка "Спортивна Донеччина", на якій, зокрема, представлений стенд з експонатами, наданими ХК "Донбас" і Федерацією хокею Донецької області.

Про це пише zadonbass.org.

В урочистому відкритті виставки взяли участь срібна призерка Олімпійських ігор в Пекіні, бігунка Ірина Лещинська, бронзовий призер московської Олімпіади зі стрибків у довжину Підлужний та багаторазовий чемпіон та призер Паралімпійських ігор з плавання, Герой України, Віктор Смирнов.

Всього на виставці донеччани та гості міста можуть побачити понад 300 експонатів, які розповідають про історію спорту на Донеччині від Юзівського спортивного товариства до наших днів.

"Унікальність виставки полягає, мабуть, у тому, що тут багато експонатів представлені вперше, наприклад, картки Юзівського спортивного товариства 1911 - це бігові картки, представлені цікаві матеріали Олімпійських чемпіонів", - зазначила завідуюча відділом історії сучасності Донецького обласного краєзнавчого музею Людмила Декурно.

Нові експонати краєзнавчого музею

Хокейний клуб "Донбас" і Федерація хокею Донецької області надали для виставки атрибутику і форму, в якій хокеїсти ХК "Донбас" провели минулий сезон, ігрові светри 2009 і 2011 років, старі зразки ключок, воротарський маску, шайби, програмки, фанатську атрибутику та інше.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.