Спецпроект

У Тернопільському замку хочуть зробити музей міста

Кількість музеїв у Тернополі незабаром може зрости. Йдеться насамперед про тернопільський замок - історичну будівлю в центрі міста.

Про це пише timeua.com.

Зазвичай в таких замках містяться міські музеї, якими водять екскурсії і для городян, і для туристів. У Тернополі поки не так, але вже за рік все може змінитися, стверджує місцева влада.

Щодо замку, то щоб облаштувати в ньому музей міста, в першу чергу потрібно переселити з нього школу греко-римської боротьби. Для ДЮСШ треба знайти нове гідне і відповідне для юних борців приміщення. На початку квітня цього року виконком Тернопільської міськради затвердив перелік проектів, для яких Тернопіль шукає інвесторів. У цей перелік увійшла і майбутня будівля школи греко-римської боротьби.

"Я думаю максимально наступного року цей об'єкт стане дійсно історичним, дійсно туристичним, куди приходитимуть наші мешканці Тернополя, жителі, гості міста, туристи з інших країн. - Розповідає начальник управління стратегічного розвитку міста Тернопільської міськради Юрій Дейнека. - І ми будемо з гордістю приводити їх, показувати історичний об'єкт нашого міста, який, напевно, є першим об'єктом, візитною карткою нашого міста".

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.