Спецпроект

"Магарач" відроджує Музей виноробства

Національний інститут винограду і вина "Магарач" готується відкрити в своїй будівлі музей виноградарства та виноробства. Тут розмістять цінні раритети XIX і XX століть, які пов'язані з історією "Магарача".

Про це пише nr2.ru.

У числі старовинних експонатів - прес для переробки виноматеріалу, срібна чаша для дегустацій, подарована князем Голіциним, рукопис засновника "Магарача" Миколи Гартвіса та особисті речі прославленого винороба Франциска Гаске.

Майже два століття тому в ялтинському урочищі Магарач народилася вітчизняна наука про виноград і вино: генерал-губернатор Новоросії граф Михайло Воронцов доручив, а директор Нікітського ботанічного саду Микола Гартвіс розробив план будівництва в урочищі Магарач "особливого закладу для посадки у великій кількості кращих сортів винограду і дослідів з вироблення вина ".

В Інституті готують відкриття музею виноробства. Як відомо, старовинні експонати XIX і XX століть, пов'язані з історією "Магарача", раніше перебували в аварійному будинку експериментального заводу, який почав валиться через активні зсуви на схилах. Всі старовинні речі вдалося без втрат перемістити в Інститут "Магарач" - тут для них готують спеціальне приміщення.

За словами провідного редактора Інституту "Магарач" Ганни Клепайло, музей має величезне історичне значення. Тут на щільному папері з водяними знаками зберігається рукопис засновника "Магарача" Миколи Гартвіса, срібна чаша для дегустації вина, подарована в 1888 році головному виноробу князем Голіциним, особисті речі Франциска Гаске.

"Також в нашій музейній колекції зберігся спеціальний дерев'яний прес для приготування виноматеріалу. Він зібраний в XX столітті, але спроектований за старовинними зразками. Тоді вважалося, що виноматеріал не повинен стикатися з металом. Можемо похвалитися і особистими речами легендарного винороба Франциска Гаске, який працював тут. Його нащадки передали нам його курильну трубку зі слонової кістки, шовкову краватку і свідоцтво про право проїзду по Російській імперії ", - розповіла Ганна Клепайло.

Керівництво інституту впевнене, що музей виноробства послужить цінним джерелом знань про культуру виноробства. Вже незабаром тут чекають перших поціновувачів високої творчості природи і людини - винограду і вина.

Дивіться також інші матеріали за темою "Алкоголь"

Теми

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.