МЕР ЛЬВОВА ПОРАДИВ МЕРУ ДОНЕЦЬКА ЗАЗИРНУТИ У ПАСПОРТ

Надаючи щомісячну доплату до пенсій ветеранам УПА, Львівська міська рада діє в межах своїх повноважень, а солдати УПА захищали свою землю, чужої не чіпали.

Про це заявив міський голова Львова Андрій Садовий, повідомляє Львівський портал із посиланням на прес-службу Львівської міської ради.

За словами Садового, стаття 91 Бюджетного кодексу надає право за рахунок надходжень на власні повноваження місцевих рад приймати рішення з соціального захисту мешканців територіальної громади без будь-яких обмежень.

"Нас ніхто не "годує", - наголосив мер. - У державний бюджет України зі Львова вилучається значно більше, ніж повертається".

Садовий також закликав "не піддаватись на спроби розхитати Україну і поділити її".

"Українці сьогодні понад усе повинні шукати приводи для єдності. Адже в єдності – сила, - зазначив міський голова. - Усім, хто сумнівається в тому, що УПА в роки війни боролась за Україну, раджу заглянути в паспорт. Там на обкладинці є тризуб, а всередині - синьо-жовтий прапор. Гравці національної збірної з футболу всі дружньо вже співають гімн "Ще не вмерла Україна".

За словами Садового, солдати УПА в роки страшної війни були єдиним збройним формуванням на території України, які боролись як з нацистами, так і з НКВД-стами під цими символами, якими сьогодні користується держава, в якій ми живемо.

"Боролись, наголошу, добровільно, на своїй власній землі, де споконвіку жили наші діди-прадіди, - сказав мер. - На чуже не зазіхали".

Нагадаємо, представники донецького осередку Партії регіонів обурилися тим фактом, що з міського бюджету Львова здійснюють доплату ветеранам УПА, а міський голова Донецька заявив, що ця доплата встановлена з порушенням закону.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.