Спецпроект

Теракотова армія прибуде до музею Тампере в червні

Змінилися дати проведення виставки Теракотової армії першого китайського імператора Цинь Шихуанді у фінському місті Тампере. Експозиція відкриється в музейному центрі "Вапрійккі" (Vapriikki) з 14 червня - на місяць пізніше, ніж було заплановано раніше.

Про це пише travel.ru.

Воїни Теракотової армії були створені в II столітті до нашої ери для "охорони" гробниці легендарного імператора Цинь Шихуанді. Всі вони виконані в натуральну величину, при цьому кожен має індивідуальні риси. Обличчя всіх воїнів спочатку були звернені на схід - туди, де розташовувалися царства, підкорені імператором. У 2002 році скульптори Ральф Грюнеберг і Буркард Пфренцігер виготовили точні копії фігур, які тепер "подорожують" по світу. Вони відтворені за старовинною технологією. 180 статуй - піхота, генерали, офіцери, лучники і коні.

Музейний центр Vapriikki (Alaverstaanraitti 5) працює щодня крім понеділка, з 10:00 до 18:00. Звичайна вартість квитка сюди становить 3-9 євро залежно від віку відвідувача, але по п'ятницях за три години до закриття вхід вільний. Вхід на виставку теракотових воїнів обійдеться в 13 євро для дорослих і 5 євро для дітей з 7 до 16 років; є групові та сімейні знижки. За цим же квитком можна відвідати всі інші зали музейного центру. Виставка "Теракотова армія і скарби китайських імператорів" стане найбільшою за всю історію музею. Крім легендарних статуй, вона включить в себе скарби династії Цинь: зброя, прикраси, предмети з нефриту, бронзи і золота.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.