Спецпроект

Музей історії Києва поповнився новими роботами

Фондова колекція Музею історії міста Києва поповнилася новими творами сучасних майстрів. Серед них 4 картини художника Юрія Єрмоленко, написані ним портрети видатних киян - Бориса Патона, Миколи Амосова, Олександр Архипенко та Ігоря Сікорського.

Про це пише bagnet.org.

Також в новій колекції - робота одного з кращих акварелістів колишнього СРСР Юрія Химича "Вид на Ближні Печери" (1955 р.) і дві роботи відомого київського живописця В.Чернікова: "Київ - місто світлої мрії" (1967 р.) і "Київський бульвар" (1966 р.).

Як зазначив заступник голови КМДА Віктор Корж: "Захід і взагалі реалізація проекту "Київ назавжди. Kyiv forever" стали можливими завдяки столичним меценатам. Приємно, що поціновувачі сучасного мистецтва піклуються про культурну спадщину рідного міста". "Головним завданням і основною метою проекту є примноження колекції музею кращими творами сучасних майстрів. Адже за останні десятиліття фонди музею майже не поповнювалися новими картинами художників, які створюють мальовничий новітній літопис Києва. З цією метою міська влада звернулася до активних меценатів, небайдужих до культури і історичної спадщини, з проханням підтримати проект і придбати в подарунок Музею історії міста Києва картини сучасних художників. І ми дуже вдячні Олександру Фельдману, Федору Зернецькому та Ігорю Понамарчуку за придбані для фондів музею твори. Це дозволить збагатити музейне спадщина і розвивати музейну колекцію ", - зазначила директор Департаменту культури Світлана Зоріна.

Теми

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.