В Одесі відкрилася виставка про звільнення міста від нацистів. ФОТО

B Одеському краєзнавчому музеї відкрилася виставка, присвячена 69-й річниці визволення міста від нацистів і їхніх союзників.

Про це повідомляє "Думская".

Відкриттям виставки колектив музею вирішив відзначити відразу кілька дат, які відзначаються в цьому році, - 115 років від дня народження маршала Малиновського i 110 років з дня народження двічі героя Радянського союзу, генерала Плієва.

Автор експозиції - завідуюча відділом "Одеський край" в роки Великої Вітчизняної війни Лілія Езау.

"Внесок Румунії у хрестовий похід супроти большевизму"

Виставка побудована на матеріалах музею, багато з яких не увійшли до стаціонарний показ. Це фотографії, документи, періодичні видання, побутові предмети, а також особисті речі і листування Малиновського і Плієва. 

Також збепеглося кілька листів командира 248-ї стрілецької дивізії 5-ї ударної армії 3-го Українського фронту, почесного громадянина Одеси Миколи Галая.

Офіцери саме його військової частини підняли прапор Перемоги над Одеським оперним театром у 1944 році.

Микола Галай із родиною. 1947 рік

Разом із нагороднми грамотами, мундиром Малиновського та військовими фотографіями тут виставлені і незвичайні експонати. Наприклад, лист школяра, датований 10 квітня 1945 року, із вдячністю маршалу Малиновському за визволення Одеси.

Експозиція "Перемоги немеркнуче світло" відкрита до 10 травня.

Завтра в музеї пройде науково-практична конференція, присвячена Дню визволення Одеси.

Дивіться також інші матеріали за темою "Одеса"

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.