Спецпроект

Навесні Музей сновидінь покаже киянам Моду снів

Єдиний в Україні Музей сновидінь готує для мешканців і гостей Києва незвичайний захід. З 17 квітня по 27 травня в музеї вперше проходитимуть дні "Fashion Dreams".

Про це пише delfi.ua.

"За цей час кожен з відвідувачів" Fashion Dreams "зможе трохи краще розібратися в дизайні особистих сновидінь, надати своєму образу неповторності наяву і поспостерігати за тим, як творять наші снолектори", - повідомили у музеї.

У рамках "Fashion Dreams" заплановано ряд цікавих виставок, зустрічей і показів унікальних колекцій.

Зокрема, в день відкриття днів моди відбудеться зустріч "Що сниться автору?" з відомим дизайнером одягу Наталією Каменською, в ході якої вона повідає, що їй сниться.

Також відвідувачів "Fashion Dreams" чекає показ нової колекції від дизайнерів Міли Гайдай та Лілії Лук'янової, на якому будуть представлені вироби прет-а-порте від be LuGa в чорно-білій гамі.

У свою чергу дизайнер прикрас Наталія Загрійчук презентує нову колекцію жіночих прикрас від марки "N'Z".

Одним з найбільш видовищних подій "Fashion Dreams" стане виставка "Моди" від українського арт-дуету братів близнюків Вані і Васі Костенко. В експозиції будуть представлені роботи, що відтворюють образи радянських чоловіків і жінок 70-80-х років, а також 17 колажів з елементами гардероба модниць тих часів.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.