ЯНУКОВИЧ ВИМАГАЄ ВПОРЯДКУВАТИ ПАМ'ЯТНИКИ ГЕРОЯМ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ

Президент Віктор Янукович наголосив на необхідності приведення в порядок всіх пам'ятників воїнам Великої Вітчизняної війни (ВВВ).

Про це повідомляє "Інтерфакс".

"Ми зобов'язані забезпечити облаштування усіх меморіалів і пам'ятників загиблим воїнам, які є, практично, у всіх населених пунктах країни", - сказав Янукович на засіданні організаційного комітету з підготовки до відзначення 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників і 70-річчя перемоги у ВВВ.

За словами президента, багато з цих пам'яток реставруються, знаходяться в ремонті. "Слід забезпечити їх належний догляд і збереження від руйнувань, запобігти від актів наруги і вандалізму", - підкреслив глава держави.

Крім того, Янукович вважає за необхідність прийняття в регіонах програм з пошуку і впорядкування поховань жертв війни, з забезпеченням належного фінансування цих робіт.

Президент також звернув увагу учасників оргкомітету на активізацію пошукових робіт, наведення порядку в даній сфері.

"Безумовно, до роботи встановлення імен загиблих і зниклих без вісті необхідно активно залучати учнівську та студентську молодь, громадські та пошукові організації. Це важливо також в контексті посилення патріотичного виховання молодого покоління", - зазначив глава держави.

На його думку, українська молодь повинна стати активним і безпосереднім учасником заходів з підготовки та відзначення історичних подій, пов'язаних з перемогою у ВВВ.

Янукович також закликав чиновників не бути байдужими до проблем ветеранів ВВВ.

"Байдужість неприпустимо, невиконання заходів у будь-якому вигляді будемо карати. Я кажу відверто. Ми не допустимо того, щоб будь-які рішення, які ми приймаємо в організаційному комітеті виконувалися під палиці", - сказав президент.

За його словами, виконавці які не розуміють значущості цього питання не повинні працювати в органах виконавчої влади.

"Хай ідуть займаються бізнесом і фільми знімають різні, щоб погратися в політику. Це зараз, як кажуть, модно", - зазначив президент.

Як можна зрозуміти з сайту голови держави, йшлося саме про Велику вітчизняну, а не про Другу світову війну.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.