ЯНУКОВИЧ ВИМАГАЄ ВПОРЯДКУВАТИ ПАМ'ЯТНИКИ ГЕРОЯМ ВЕЛИКОЇ ВІТЧИЗНЯНОЇ

Президент Віктор Янукович наголосив на необхідності приведення в порядок всіх пам'ятників воїнам Великої Вітчизняної війни (ВВВ).

Про це повідомляє "Інтерфакс".

"Ми зобов'язані забезпечити облаштування усіх меморіалів і пам'ятників загиблим воїнам, які є, практично, у всіх населених пунктах країни", - сказав Янукович на засіданні організаційного комітету з підготовки до відзначення 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників і 70-річчя перемоги у ВВВ.

За словами президента, багато з цих пам'яток реставруються, знаходяться в ремонті. "Слід забезпечити їх належний догляд і збереження від руйнувань, запобігти від актів наруги і вандалізму", - підкреслив глава держави.

Крім того, Янукович вважає за необхідність прийняття в регіонах програм з пошуку і впорядкування поховань жертв війни, з забезпеченням належного фінансування цих робіт.

Президент також звернув увагу учасників оргкомітету на активізацію пошукових робіт, наведення порядку в даній сфері.

"Безумовно, до роботи встановлення імен загиблих і зниклих без вісті необхідно активно залучати учнівську та студентську молодь, громадські та пошукові організації. Це важливо також в контексті посилення патріотичного виховання молодого покоління", - зазначив глава держави.

На його думку, українська молодь повинна стати активним і безпосереднім учасником заходів з підготовки та відзначення історичних подій, пов'язаних з перемогою у ВВВ.

Янукович також закликав чиновників не бути байдужими до проблем ветеранів ВВВ.

"Байдужість неприпустимо, невиконання заходів у будь-якому вигляді будемо карати. Я кажу відверто. Ми не допустимо того, щоб будь-які рішення, які ми приймаємо в організаційному комітеті виконувалися під палиці", - сказав президент.

За його словами, виконавці які не розуміють значущості цього питання не повинні працювати в органах виконавчої влади.

"Хай ідуть займаються бізнесом і фільми знімають різні, щоб погратися в політику. Це зараз, як кажуть, модно", - зазначив президент.

Як можна зрозуміти з сайту голови держави, йшлося саме про Велику вітчизняну, а не про Другу світову війну.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.