Митрополита РКЦ у Львові переводять з України через конфлікт - польські ЗМІ

Папа Римський Франциск прийняв перші кадрові рішення стосовно Римо-католицької церкви в Україні. Львівського митрополита РКЦ Мечислава Мокшицького переводять у Польщу.

Про це повідомляє ЗІК із посиланням на "Жеч Посполіту".

Як довідалося видання з власних джерел, у Ватикані прийняли рішення, що вроцлавським митрополитом стане архієпископ Мечислав Мокшицький.

"Перехід до Вроцлава пов’язаний з певним престижем, – розповідають джерела газети. – Адже вроцлавські митрополити зазвичай стають кардиналами".

За інформацією видання, переміщення архієпископа Мокшицького до Вроцлава може бути пов’язано ще й з тим, що він має конфлікти з українською владою.

Архієпископ намагається повернути РКЦ її культові споруди, які зараз є складами, музеями, галереями чи концертними залами.

Він також посварений з місцевою польською діаспорою, тому що вирішив ввести у львівському кафедральному соборі РКЦ богослужіння українською мовою, бо багато поляків, особливо молодих, знають лише цю мову.

Як відомо, у березні цього року Мокшицький повідомив, що РКЦ в України не змогла виробити спільної позиції з УГКЦ до 70-річчя Волинської трагедії через те, що "запропонована греко-католиками формула "пробачаємо і просимо пробачення" є нонсенсом", а вибачатися треба тільки українцям.

У жовтні 2012 року "Жеч Посполіта" написала, нібито польські експерти виявили на фрагментах президентського Ту-154, що зазнав катастрофи у Смоленську у квітні 2010 року, сліди вибухівки. Пізніше виявилося, що інформація не відповідала дійсності.

Передвістя Голодомору. Рік 1929-й

В архівних фондах розвідки знайдено документ ГПУ УСРР, датований 1929 роком, під назвою «Про чергові завдання в роботі з активною українською контрреволюцією» і з поміткою зверху – «Зберігати нарівні з шифром». У ньому ще за три роки до початку масштабного голоду в Україні простежується, як сталінські спецслужби фіксували «невидимий сплеск антирадянської активності на селі», відродження повстанських комітетів, проникнення із-за кордону розвідників УНР в усі регіони для підбурювання селян до спротиву.

Нестор-літописець Голодомору

"Дуплинат Герасим зарезал своего собаку и съел". "Пасха, раньше было веселились люди качели гармони игры все возможные а сегодня везде уныние и голод". "17/IV-33 На сегодняшний день хоронить 11 душ умерших из голода". "12/V умерла Черная Параска актевистка кандидат партии, как людей продавали за невыполнение хлебо-заготовки, так она вечером на радощах в школе танцювала, а теперь издохла из голоду как собака".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.