НБУ випустив монету на честь Вернадського, обіцяє - Махна і Амосова. ФОТО

Про це повідомляє сайт НБУ.

Нацбанк презентував дві нові срібні монети. Одна присвячена 200-річчю від дня народження композитора Семена Гулака-Артемовського - оперного співака, актора, автора першої української опери "Запорожець за Дунаєм".

Головні герої "Запорожця..." Оксана й Андрій на тлі мечеті

Інша монета присвячена Володимиру Вернадському - одному з засновників і першому президентові Академії Наук України, природознавцю і філософу, засновникові біогеохімії.

Стилізована композиція з елементами, що відображають світосприйняття вченого: земна куля, кристалічна решітка кремнію, фігура людини та спалах світла за нею, який символізує зародження нового життя

Тираж обмежений: монет із зображенням Гулака-Артемовського - чотири тисячі, монет із Вернадським - п'ять тисяч.

Також цього року НБУ планує випустити ще 29 пам'ятних монет, поміж них великими тиражами - на честь 1025-річчя хрещення Русі, Нестора Махна і Бориса Грінченка, льотчика Нестерова і битви за Дніпро 1943 року.

Обіцяють також срібну монету на честь хірурга і філософа Миколи Амосова.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.