Спецпроект

У Криму будуть створювати підводні музеї

Три об'єкти в Криму отримають статуси підводних музеїв. Одним з них стане античне місто Акра, розташоване в Керченській протоці.

Про це пише travel.ru. 

Зокрема, з травня до липня буде відкрито доступ до підводної пам'ятки - затопленого міста Акра. Туристи зможуть спуститися до руїн під час роботи там археологів. Дослідники покажуть відвідувачам свої знахідки і розкажуть про це стародавнє поселення.

Місто займає площу 40 тисяч квадратних метрів. За словами вчених, воно було самодостатнім торговим центром Боспорського царства (антична держава по берегах нинішньої Керченської протоки). Імовірно, Акра існувала з кінця VI століття до нашої ери до початку IV століття нашої ери. Причиною загибелі міста стали природні процеси. До наших днів збереглися оборонні стіни товщиною в два метри і залишки античних будинків.

Також підводними музеями стануть теплохід "Ленін", який затонув неподалік від мису Сарич у 1941 році, і субмарина "Скат" часів царської Росії, яку в 1919 році затопили біля берегів Севастополя. За словами організаторів, суда лежать на невеликій глибині і туристи зможуть легко до них спуститися.

Теми

Година папуги. Велике кохання Зоф’ї Бартницької

Через 70 років пані Бартницька пригадувала останні чутки, які долинали про долю її чоловіка з СРСР, з самого сходу України: «Брат чоловіка, колись там — не знаю, коли — контактував з якимись військовими чинами. Йому сказали: «Його нема серед живих. Тільки не можна про це говорити». Колишній агроном, поручик резерву Зиґмунт Бартницький зник. Про те, що з ним трапилось, не можна було говорити 50 років.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР