Спецпроект

На Донбасі музейники відроджують приз Паші Ангеліної

У Старобешівському районі Донеччини повним ходом йде підготовка до 80-річчя з дня заснування першої в Радянському Союзі жіночої тракторної бригади.

Про це пише donbass.ua.

Так, у музеї-меморіалі Парасковії Ангеліної пройшла тематична конференція, а депутати райради на черговій сесії прийняли рішення відродити традицію вручення призу імені землячки. Колись цей приз вважався досить престижним, але з розвалом Союзу його історія перервалася.

З цього року приз буде знову вручатися по завершенні польових робіт кращому сільгосппідприємству району. Зараз його виготовляють за зразком, який є одним з головних експонатів музею. Він являє собою білу керамічну вазу, розписану під гжель, із зображенням трактора зразка початку двадцятого століття.

Парасковія Ангеліна народилась у селі Старобешеві у родині селянина-батрака - понтійського грека - Микити Ангеліна. Ще на початку колектівізації Паша Ангеліна однією з перших серед жінок оволоділа новою технікою і протягом 26 років очолювала тракторну бригаду.

Була ініціатором соціалістичного змагання механізаторів за високі врожаї, високопродуктивне використання техніки, зниженя собівартості тракторних робіт.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.